PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN: Zmiany w klasyfikacji budżetowej

  • pt    26 września 2017 - 18:51
MEN: Zmiany w klasyfikacji budżetowej
MEN podkreśla, że nowe rozdziały należy już stosować do opracowania projektu ustawy budżetowej na 2018 r. oraz projektów uchwał budżetowych (fot.fotolia)

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązywać będą nowe rozdziały klasyfikacji budżetowej w dziale 801 – Oświata i wychowanie. To konsekwencja znowelizowanego rozporządzenia ministra finansów – przypomina Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Nowe rozdziały w klasyfikacji budżetowej to: 80115 Technika, 80116 Szkoły policealne, 80117 Branżowe szkoły I i II stopnia.

Jak podkreśla MEN, w rozdziałach tych należy klasyfikować dochody oraz wydatki dotyczące zadań realizowanych odpowiednio w: technikach, szkołach policealnych oraz branżowych szkołach I i II stopnia, niebędących szkołami specjalnymi.

Bez zmian pozostał rozdział - 80134 Szkoły zawodowe specjalne. W rozdziale tym powinny być klasyfikowane dochody oraz wydatki dotyczące zadań realizowanych odpowiednio w szkołach zawodowych specjalnych tj. klasach dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej prowadzonych w branżowej szkole I stopnia, technikum specjalnym, szkole policealnej specjalnej, szkole specjalnej przysposabiającej do pracy oraz szkole branżowej I i II stopnia specjalnej.

Resort informuje także o zmianach w dotychczasowych rozdziałach:

80150 – od 1 stycznia 2018 r. w rozdziale tym, w zakresie realizacji zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży, będzie tylko ewidencja środków w szkołach podstawowych.

80152 – przeznaczony będzie do klasyfikowania środków związanych z realizacją zadań wymagających stosowania specjalnej organizacji nauki i metod pracy dla dzieci i młodzieży w gimnazjach i klasach dotychczasowego gimnazjum prowadzonych w innych typach szkół, liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I stopnia i klasach dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia oraz szkołach artystycznych.

MEN podkreśla, że nowe rozdziały należy już stosować do opracowania projektu ustawy budżetowej  na 2018 r. oraz projektów uchwał budżetowych.

Ministerstwo przypomina również, że dochody oraz wydatki dotyczące zadań realizowanych w gimnazjach i klasach dotychczasowego gimnazjum prowadzonych w innych typach szkół klasyfikować należy odpowiednio w rozdziale 80110 Gimnazja i 80111 Gimnazja specjalne. Natomiast w rozdziale 80130 Szkoły zawodowe należy ewidencjonować środki  w klasach dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowej szkole I stopnia.

Zmiany w rozdziałach są zgodne z Rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 21 lipca 2017 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowej klasyfikacji dochodów, wydatków, przychodów i rozchodów oraz środków pochodzących ze źródeł zagranicznych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.