PARTNER PORTALU
  • BGK

MEN zwraca się z ważną prośbą do samorządowców

  • bad    18 lipca 2014 - 16:03
MEN zwraca się z ważną prośbą do samorządowców

MEN informuje, że 23 lipca (środa) o godzinie 12.00 zostanie zablokowana możliwość składania oraz aktualizacji zapotrzebowań na „Nasz elementarz". Jest to niezbędne do przygotowania dla każdego województwa list dystrybucyjnych, zgodnie z którymi podręcznik zostanie dostarczony do szkół.
W związku z tym resort zwraca się z prośbą do dyrektorów szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia o sprawdzenie poprawności danych o liczbie potrzebnych w szkole egzemplarzy „Naszego elementarza", wykazanych w aplikacji.

MEN przypomina, że zgodnie z instrukcją należy wprowadzić liczbę wszystkich uczniów klasy pierwszej (sumę uczniów ze wszystkich oddziałów tej klasy). Co ważne aplikacja automatycznie nie mnoży podanych przez użytkownika wartości. Liczbę podręczników należy zwiększyć o dwa egzemplarze dla każdego oddziału klasy pierwszej. Liczba dostarczonych egzemplarzy podręcznika będzie dokładnie taka, jaką wpisano w polu Liczba podręczników.

Czytaj też: Szkoły zamówiły ponad 555 tys. egzemplarzy "Naszego elementarza"

W przypadku, gdy dana szkoła publiczna nie zamierza korzystać z „Naszego elementarza" w roku szkolnym 2014/2015, MEN prosi dyrektorów tych szkół o zamieszczenie w aplikacji informacji o tym fakcie. W tym celu należy w aplikacji wybrać w formularzu zamówienia opcję NIE ZAMAWIAM.

Resort zwraca się też z prośbą do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw, aby upewnili się, że wszystkie szkoły publiczne prowadzone przez nich lub te, dla których wydają zezwolenie na prowadzenie, przekazały powyższe informacje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.