MEN zwraca się z ważną prośbą do samorządowców

MEN informuje, że 23 lipca (środa) o godzinie 12.00 zostanie zablokowana możliwość składania oraz aktualizacji zapotrzebowań na „Nasz elementarz". Jest to niezbędne do przygotowania dla każdego województwa list dystrybucyjnych, zgodnie z którymi podręcznik zostanie dostarczony do szkół.
MEN zwraca się z ważną prośbą do samorządowców

W związku z tym resort zwraca się z prośbą do dyrektorów szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół muzycznych I stopnia o sprawdzenie poprawności danych o liczbie potrzebnych w szkole egzemplarzy „Naszego elementarza", wykazanych w aplikacji.

MEN przypomina, że zgodnie z instrukcją należy wprowadzić liczbę wszystkich uczniów klasy pierwszej (sumę uczniów ze wszystkich oddziałów tej klasy). Co ważne aplikacja automatycznie nie mnoży podanych przez użytkownika wartości. Liczbę podręczników należy zwiększyć o dwa egzemplarze dla każdego oddziału klasy pierwszej. Liczba dostarczonych egzemplarzy podręcznika będzie dokładnie taka, jaką wpisano w polu Liczba podręczników.

Czytaj też: Szkoły zamówiły ponad 555 tys. egzemplarzy "Naszego elementarza"

W przypadku, gdy dana szkoła publiczna nie zamierza korzystać z „Naszego elementarza" w roku szkolnym 2014/2015, MEN prosi dyrektorów tych szkół o zamieszczenie w aplikacji informacji o tym fakcie. W tym celu należy w aplikacji wybrać w formularzu zamówienia opcję NIE ZAMAWIAM.

Resort zwraca się też z prośbą do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast, starostów i marszałków województw, aby upewnili się, że wszystkie szkoły publiczne prowadzone przez nich lub te, dla których wydają zezwolenie na prowadzenie, przekazały powyższe informacje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE