Metropolia w Nowym Dworze Gdańskim

  • GK/gdansk.pl
  • 19-05-2011
  • drukuj
Przedstawiciele miast i gmin powiatu nowodworskiego dyskutowali z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem o idei stowarzyszenia samorządów obszaru metropolitalnego.

Stowarzyszenie ma zajmować się lobbingiem politycznym regionu, ściąganiem inwestorów, promocją, rozwojem turystyką, kulturą i edukacją, a także wspólnym planowaniem przestrzennym.

W spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrzowie i przewodniczący rad miejskich Nowego Dworu Gdańskiego i Krynicy Morskiej, wójtowie i przewodniczący rad gmin Stegny i Sztutowa, a także przedstawiciele Rady Powiatu Nowodworskiego.

Choć większości z nich podobał się pomysł współpracy, w dyskusji pojawiły się również głosy świadczące o obawach związanych z dominacją Gdańska.

– W ramach stowarzyszenia, które ma być demokratyczne i dobrowolne, wszyscy będziemy partnerami na równych prawach. Owszem, Gdańsk weźmie na siebie ciężar związany z organizacją stowarzyszenia. Ale w dyskusji będzie miał dokładnie jeden głos – tak samo jak inni– przekonywał prezydent Adamowicz (zabierz głos/oceń prezydenta).

Spotkanie z przedstawicielami Powiatu Nowodworskiego było już czwartym spotkaniem odbywającym się z inicjatywy prezydenta Adamowicza, który jest pomysłodawcą i inicjatorem samorządowego stowarzyszenia. Kolejne spotkania odbywać się będą w maju i czerwcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE