PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko drogowe za blisko 300 tys. zł

  • PAP    22 stycznia 2013 - 12:59
Miasteczko drogowe za blisko 300 tys. zł

Przy szkole podstawowej nr 6 w Szczytnie za blisko 300 tys. zł powstanie miasteczko ruchu drogowego, w którym bezpiecznego poruszania się po ulicach będą się uczyć dzieci z całej gminy.
We wtorek samorząd Szczytna podpisał w tej sprawie umowę z wojewodą. Miasteczko ruchu drogowego przy szczycieńskiej podstawówce nr 6 ma powstać do jesieni. Zbudowanie małych skrzyżowań, oświetlenia, ulic, chodników i ustawienie znaków drogowych ma kosztować 281 tys. zł, z czego 85 proc. stanowić będzie dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 15 proc. dołoży budżet państwa.

We wtorek porozumienie w tej sprawie podpisali burmistrz Szczytna Danuta Górska i wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.

„Miasteczko zajmie 25 arów. Będziemy chcieli tam zbudować nie tylko skrzyżowania i ulice, ale i ustawić barierki do wyczynowej jazdy rowerem, tak, by przyciągnąć w to miejsce jak najwięcej dzieci i młodzieży" - powiedziała burmistrz Górska i dodała, że nauczyciele szczycieńskich szkół już prowadzą zajęcia z bezpiecznego poruszania się po drogach. Miasteczko, które powstanie ma uatrakcyjnić te lekcje.

Miasteczko ruchu drogowego w Szczytnie będzie drugim takim w woj. warmińsko-mazurskim (pierwsze powstało kilka miesięcy temu w Węgorzewie). Powstanie ono w ramach prowadzonego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych projektu „Budujemy miasteczka ruchu drogowego".

Projekt ten jest realizowany na terenie całej Polski, a jego głównym celem jest zwiększenie skuteczności nauczania prawidłowego zachowania w ruchu drogowym oraz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.