PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasteczko literackie w Gdyni

  • JK/gdynia.pl    6 maja 2011 - 14:32
Miasteczko literackie w Gdyni

Dni Nagrody Literackiej Gdynia odbędą się w dniach 16-18 czerwca.
 Tegoroczne „Literaturomanie", czyli  odbędą się w specjalnie zaprojektowanym na tę okazję Miasteczku Literackim przy Nabrzeżu Pomorskim. Zaplanowano liczne spotkania autorskie, koncerty i warsztaty literackie.

Miasteczko Literackie stworzą cztery połączone ze sobą namioty sferyczne (kuliste). W największym z nich o powierzchni 300 m2 odbędą się koncerty festiwalowe oraz gala. W pozostałych, w kawiarnianej atmosferze, odbywać się będą spotkania z autorami.

W festiwalu weźmie udział około 40 cenionych prozaików, poetów, reportażystów, autorów tekstów piosenek czy krytyków. Miłośnicy literatury wysłuchają interesujących rozmów, wezmą udział w warsztatach. Będą mogli również zakupić książki czy wymienić się swoimi archiwalnymi zbiorami literatury. Wstęp na wszystkie wydarzenia (oprócz gali) jest wolny.

To już czwarta edycja tego literackiego festiwalu, jednak po raz pierwszy całkowicie w plenerze.

Program „Literaturomanii" zostanie zaprezentowany w drugiej połowie bieżącego miesiąca, 12 maja zaś podczas Warszawskich Targów Książki w Pałacu Kultury i Nauki ogłoszeni zostaną tegoroczni nominowani do Nagrody Literackiej Gdynia. Zwycięzców poznamy już w Gdyni podczas uroczystej gali, która zwieńczy festiwal „Literaturomanie".

Więcej informacji na stronie internetowej: www.nagrodaliterackagdynia.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.