PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto chce zamknąć szkołę we Włocławku

  • PAP    26 kwietnia 2011 - 18:48
Miasto chce zamknąć szkołę we Włocławku

Projekt uchwały o likwidacji w tym roku Gimnazjum nr 6 przekazał do Rady Miasta prezydent Włocławka.
Rodzice gimnazjalistów są zdecydowani nawet okupować budynek, by uratować placówkę przed zamknięciem. - Ta placówka nie ma uzasadnienia istnienia w takim kształcie, jak to ma miejsce obecnie. Ani wyniki w nauce, ani w sporcie nie wskazują na dobre efekty pracy dydaktycznej, a na to  nakładają się skutki niżu demograficznego, którego ta placówka szczególnie doświadcza - powiedział we wtorek prezydent Włocławka Andrzej Pałucki (zobacz notowania prezydenta).

W budynku szkoły uczy się obecnie zaledwie około stu uczniów. Większość pomieszczeń dydaktycznych jest nieużywana.

Zgodnie z projektem uchwały o likwidacji szkoły, placówka miałaby zostać zlikwidowana 31 sierpnia. Podjęcie takiej decyzji przez radnych, którzy będą sprawę rozpatrywać na początku maja, jest praktycznie przesądzone - rządzący miastem SLD dysponuje większością głosów w radzie miasta.

Rodzice gimnazjalistów z "szóstki" są przekonani, że zamknięcie szkoły to złe rozwiązanie. Ich zdaniem spowoduje to niepotrzebny stres i utrudni młodzieży naukę.

Jak zapowiedziała we wtorek Sylwia Groblewska z komitetu protestacyjnego działającego w szkole, rodzice zamierzają pojawić się licznie na sesji rady, gdy rozpatrywana będzie decyzja o zamknięciu placówki. Jeśli zapadnie niepomyślna dla nich decyzja, rodzice rozważają podjęcie okupacji gimnazjum po zakończeniu roku szkolnego.

Wstępna uchwała intencyjna o likwidacji Gimnazjum nr 6, które ma prawie 90-letnią tradycję, zapadła w radzie Włocławka pod koniec lutego. W uzasadnieniu podkreślano, że z powodu niżu demograficznego jest tu zaledwie sześć klas, podczas gdy w całym budynku są aż 22 sale lekcyjne i znaczna część z nich jest nieużywana. Prezydent miasta zadeklarował, że jeśli większość uczniów zdecyduje się wybrać jedną z pobliskich szkół, to możliwe jest przeniesienie ich całymi klasami, wraz z dotychczasowymi nauczycielami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.