PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto dofinansuje biografię Wyszyńskiego

  • PAP    18 czerwca 2011 - 09:36

Ok. 90 tys. zł przeznaczy samorząd Stalowej Woli na dofinansowanie pięciotomowej biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego autorstwa Petera Rainy.
To już druga taka inicjatywa władz podkarpackiego miasta. Kilka miesięcy temu samorząd dofinansował wydanie dwóch tytułów: "Ekonomia i etyka własności prywatnej" Hansa Hermana Hoppe oraz "Redystrybucja. Grabież czy ignorancja" Bertranda de Jouvenel. Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta) podkreślał wtedy, że chce w ten sposób promować miasto.

- Nie chcę promocji przez jakieś głupie gadżety, które rozdaje się gawiedzi. Dla mnie liczy się "target" i dlatego będziemy to robić, bo zależy nam na dotarciu do elity - mówił Szlęzak.

Czytaj też: Gminy sięgają po medialną promocję

Wyjaśnił, że na decyzję o dofinansowaniu biografii kardynała Wyszyńskiego złożyły się dwie kwestie. - Po pierwsze - możliwość uczczenia jednego z najwybitniejszych Polaków w historii, a po drugie promocja miasta w skojarzeniu z tak ciekawą osobą, jaką jest prof. Raina - powiedział.

Szlęzak podkreślił, że niedawno spotkał się z Rainą, aby omówić końcowe szczegóły tego przedsięwzięcia. - Zależy mi bardzo, aby było to pomnikowe wydanie biografii, dopieszczone we wszystkich szczegółach, którym będziemy mogli się pochwalić - zaznaczył Szlęzak.

Pięciotomowe wydanie biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.