Miasto dofinansuje biografię Wyszyńskiego

Ok. 90 tys. zł przeznaczy samorząd Stalowej Woli na dofinansowanie pięciotomowej biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego autorstwa Petera Rainy.

To już druga taka inicjatywa władz podkarpackiego miasta. Kilka miesięcy temu samorząd dofinansował wydanie dwóch tytułów: "Ekonomia i etyka własności prywatnej" Hansa Hermana Hoppe oraz "Redystrybucja. Grabież czy ignorancja" Bertranda de Jouvenel. Prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak (zabierz głos/oceń prezydenta) podkreślał wtedy, że chce w ten sposób promować miasto.

- Nie chcę promocji przez jakieś głupie gadżety, które rozdaje się gawiedzi. Dla mnie liczy się "target" i dlatego będziemy to robić, bo zależy nam na dotarciu do elity - mówił Szlęzak.

Czytaj też: Gminy sięgają po medialną promocję

Wyjaśnił, że na decyzję o dofinansowaniu biografii kardynała Wyszyńskiego złożyły się dwie kwestie. - Po pierwsze - możliwość uczczenia jednego z najwybitniejszych Polaków w historii, a po drugie promocja miasta w skojarzeniu z tak ciekawą osobą, jaką jest prof. Raina - powiedział.

Szlęzak podkreślił, że niedawno spotkał się z Rainą, aby omówić końcowe szczegóły tego przedsięwzięcia. - Zależy mi bardzo, aby było to pomnikowe wydanie biografii, dopieszczone we wszystkich szczegółach, którym będziemy mogli się pochwalić - zaznaczył Szlęzak.

Pięciotomowe wydanie biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE