PARTNER PORTALU
  • BGK

Miasto organizuje bezpłatną naukę pływania

  • wer/lomza.pl    27 stycznia 2012 - 19:41
Miasto organizuje bezpłatną naukę pływania

W Łomży ruszyła bezpłatna nauka pływania dla najmłodszych przedszkolaków. Z pomysłem przygotowania bezpłatnych zajęć dla najmłodszych przedszkolaków wyszedł prezydent.
- W kampanii wyborczej obiecywałem, że dzieci w wieku 3 lat będą miały możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć nauki pływania i to teraz stało się faktem. To najlepszy wiek, aby rozpocząć naukę pływania - mówił prezydent Mieczysław Czerniawski (zabierz głos/oceń prezydenta).

Na dzieci na Pływalni Miejskiej nr 2 czeka program wdrażania nauki pływania. Pierwszy etap odbywa się w brodziku, gdzie maluchy oswajają się z wodą. W drugim etapie rozpocznie się nauka pływania na płytkim basenie. Instruktor będzie prowadził indywidualne zajęcia z każdym dzieckiem z grupy.

Zaproszenie do udziału w bezpłatnych zajęciach trafiło do wszystkich łomżyńskich przedszkoli. Zainteresowane placówki mogą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i Pływalni Miejskiej nr 2 w Łomży.

Prezydent Łomży już zapowiada przygotowanie kolejnego programu, który objąłby wszystkie dzieci tyrzyletnie w mieście, również te nie uczęszczające do przedszkoli. Na bezpłatne zajęcia maluchy będą mogły wówczas przychodzić ze swoimi rodzicami.

- Jestem przekonany, że dzieci po pierwszych zajęciach same będą przyprowadzać rodziców na pływalnię - mówi Mieczysław Czerniawski. Wśród korzyści wynikających z rozpoczęcia nauki pływania w wieku 3 lat prezydent Łomży wymienia poprawę sprawności fizycznej najmłodszych oraz kształtowanie się w nich nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu. - Wszelkie badania wskazują na fakt, że nauka pływania powinna zaczynać się już we wczesnym dzieciństwie - mówi prezydent.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.