PARTNER PORTALU
  • BGK

Michalak do gimnazjalistów: Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji celów

  • PAP/AT    15 kwietnia 2016 - 09:50
Michalak do gimnazjalistów: Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji celów
Wierzę, że pokonacie obawy i pewni siebie przystąpicie do egzaminu - napisał rzecznik (Marek Michalak, fot.PTWP)

- Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji waszych celów i pomysłów na dalszą edukację oraz życiową drogę - napisał rzecznik praw dziecka Marek Michalak w liście do gimnazjalistów, którzy 18, 19 i 20 kwietnia będą pisać obowiązkowy egzamin.
"Przed Wami ważny egzamin, który sprawdzi dotychczas zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności. Domyślam się, że pomimo intensywnych przygotowań, denerwujecie się. Chcę Was zapewnić, że to naturalne uczucie towarzyszące wszystkim testom; ważne, aby potrafić sobie radzić ze stresem, tak by mobilizował, a nie paraliżował. Wierzę, że pokonacie obawy i pewni siebie przystąpicie do egzaminu" - napisał rzecznik.

"Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji Waszych celów i pomysłów na dalszą edukację oraz życiową drogę. To także jeden z pierwszych egzaminów, które przyjdzie Wam zdawać w życiu. Bazować on będzie na wiedzy, jaką zdobyliście przez lata nauki i zweryfikuje umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i uważnego czytania" - zauważył Michalak.

Czytaj też: Likwidacja gimnazjów: Jeszcze nie wszystko przesądzone?

Zapewnił uczniów, że nie ma się czego bać, bo, jak wiadomo, strach to zły doradca. "Ważne jest to, w jaki sposób przygotowywaliście się do tego egzaminu - Wasza praca na pewno zaprocentuje i zostanie doceniona" - dodał.

"Pamiętajcie, że jest to test, który weryfikuje wiedzę, ale nie jest oceną Was samych, a to zawsze jest najważniejsze - to, kim jesteście i jakie wartości wyznajecie" - podkreślił rzecznik praw dziecka.

Zaznaczył, że zbliżający się egzamin kończy pewien etap nauki, ale równocześnie rozpoczyna kolejny. "Będzie to z pewnością czas wielu nowych wyzwań. Życzę Wam, by były to dobrze spędzone lata, pełne sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Każdemu w Was życzę powodzenia podczas egzaminu, za wszystkich mocno trzymam kciuki" - zapewnił Michalak.

W poniedziałek, wtorek i środę obowiązkowy egzamin gimnazjalny w całym kraju będzie pisać ponad 360 tys. uczniów klas III gimnazjów. Pierwszego dnia będzie sprawdzana ich wiedza humanistyczna, drugiego - matematyczno-przyrodnicza, trzeciego - z języków obcych. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • egzamin 2016, 2016-04-15 10:19:37

    _______________!!!UWAGA!!!_______________ Mam ARKUSZE EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2016 Zadania bardzo trudne, więc radzę sie dobrze przygotować!! W sprawie arkuszy proszę pisać na egzamin2016gimnazjalny@gmail.com To nie jest żadna ściema, posiadam prawdziwe arkusze!!!!! _______________!!!UWAGA!!!_...______________  rozwiń