PARTNER PORTALU
 • BGK

"Miejsce dla czytelnika" w krakowskich tramwajach

 • PAP    18 lipca 2011 - 18:44
"Miejsce dla czytelnika" w krakowskich tramwajach

W krakowskich tramwajach pojawiły się naklejki "Miejsce dla czytelnika". Akcja jest związana z krakowskimi obchodami roku Czesława Miłosza i staraniami Krakowa o tytuł Miasta Literatury UNESCO.
Naklejki zostały umieszczone w czterech składach tramwajowych kursujących po mieście, a oznaczonych cytatami z utworów Czesława Miłosza.

"Akcja ma pokazać, że Kraków to miasto, które żyje literaturą i aktywnie odpowiada na potrzeby czytających. Naklejki oznaczają przestrzeń przyjazną dla osób z książką. Chcielibyśmy, aby miejsca te pozostały do dyspozycji właśnie czytelników, choć w praktyce w zatłoczonych trawmajach może to być trudne. Akcja ma charakter pilotażowy, ale mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się ją rozszerzyć" - powiedziała Aleksandra Nalepa z organizującego akcję Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Współorganizatorem projektu jest Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • alf, 2011-07-19 21:25:15

  no własnie w zatłoczonych i dusznych tramwajach to nawet nie może tylko będzie trudne
 • brzydula, 2011-07-19 15:36:08

  Prawdaż:)
 • PRZYSTOJNIAK, 2011-07-18 20:05:41

  to bardzo ważne aby powstało takie miejsce dla czytelnika, bo przecież skoro dziennikarz się natrudził pisząc to ktoś powinien to móc w spokoju przeczytać nieprawdaż?