Miejski Zarząd Oświaty, czyli nowa jednostka w Świętochłowicach

Zadania zlikwidowanego w lipcu wydziału przejął Miejski Zarząd Oświaty (MZO). Nadzoruje on placówki oświatowe w mieście. Zajmuje się także ich obsługą finansowo - księgową. Kto stoi na czele nowej miejskiej jednostki?
Miejski Zarząd Oświaty, czyli nowa jednostka w Świętochłowicach
Miejski Zarząd Oświaty nadzoruje placówki oświatowe w mieście (fot.fotolia)

Jak podaje świętochłowicki magistrat, dyrektorem MZO została Karina Pawłowska, wcześniej zatrudniona w wydziale finansowym świętochłowickiego magistratu.

Z wykształcenia jest pedagogiem wychowania przedszkolnego, a od 21 lat jest związana z samorządem. Jest członkiem komisji edukacji Związku Miast Polskich, a także Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Karina Pawłowska
Karina Pawłowska

W wydziale edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu koordynowała pracę kilkudziesięciu przedszkoli. Jako kierownik referatu organizacyjnego w tym wydziale, od 2010 roku nadzorowała blisko sto placówek. Pełniła funkcję audytora wewnętrznego systemu zarządzania jakością. Uzyskała certyfikaty m.in. z zakresu stanowienia aktów prawa miejscowego, czy kontroli zarządczej.

Była też pomysłodawcą i koordynatorem dwóch projektów unijnych – „Twórczy przedszkolak w Europie” oraz „I Ty możesz zostać przedszkolakiem”. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Tym z uśmiechem na twarzy Zawsze się wszystko udaje. Więc myślę, że Pani Karina Do tego się właśnie nadaje.

Eterno Vagabundo, 2015-07-29 01:12:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE