PARTNER PORTALU
  • BGK

MIiR: Ponad 9 mln euro na nowe projekty w programie Brandenburgia-Polska

  • PAP/JS    7 maja 2018 - 19:32
MIiR: Ponad 9 mln euro na nowe projekty w programie Brandenburgia-Polska
Pieniądze zostaną przeznaczone na "wspólne przedsięwzięcia w zakresie edukacji oraz integracji mieszkańców i współpracy administracji na polsko-niemieckim pograniczu" (fot. pixabay.com)

Od 3 maja do 15 lipca trwa kolejny nabór wniosków o dofinansowanie w programie Brandenburgia-Polska. Pula konkursu wynosi nieco ponad 9 mln euro - poinformowało Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.
Pieniądze zostaną przeznaczone na "wspólne przedsięwzięcia w zakresie edukacji oraz integracji mieszkańców i współpracy administracji na polsko-niemieckim pograniczu" - podano.

Ze środków skorzystać mogą m.in. przedstawiciele jednostek rządowych i samorządowych, jednostki państwowe bądź samorządowe zapewniające usługi publiczne, szkoły i uczelnie, instytucje kultury, organizacje pozarządowe non-profit.

Zgłaszane projekty dotyczyć mogą m.in. wspólnych ofert kształcenia i dokształcania zawodowego, edukacji językowej czy inwestycji w modernizację szkół lub przedszkoli z ofertą transgraniczną. Ponadto można pozyskać wsparcie na realizację różnorodnych działań z zakresu administracji i społeczeństwa obywatelskiego, gospodarki i nauki czy usług publicznych. Pod koniec tego roku Komitet Monitorujący zdecyduje, które projekty otrzymają dofinansowanie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.