PARTNER PORTALU
  • BGK

Mikroskop za raport

  • KB    6 maja 2010 - 10:12

Szansa dla szkół na połączenie przyjemnego z pożytecznym i wygranie interaktywnej tablicy, mikroskopu, lornetki, projektora multimedialnego lub wydawnictw książkowych.
Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych na podstawie rezolucji ustanowiło rok 2010 Międzynarodowym Rokiem Różnorodności Biologicznej. Celem tych obchodów jest podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej różnorodności biologicznej oraz zwrócenie uwagi na ciągły spadek liczby gatunków na świecie. Rezolucja wzywa rządy, organizacje międzynarodowe oraz rządowe i pozarządowe, jak również każdego z nas, do włączenia się w obchody tego roku.

Do 24 września szkoły podstawowe i gimnazja mogą przesyłać raporty z obchodów „Międzynarodowego Roku Różnorodności Biologicznej 2010". Laureaci konkursu (50 szkół) otrzymają atrakcyjne nagrody sfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Organizatorem konkursu jest Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska.Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.