PARTNER PORTALU
 • BGK

Miliardy złotych na e-edukację w szkołach

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    30 sierpnia 2011 - 06:57
Miliardy złotych na e-edukację w szkołach

Pod względem poziomu informatyzacji polski system edukacji jest daleko w tyle za najlepiej rozwiniętymi krajami UE, ale z roku na rok szkoły wydają coraz więcej pieniędzy na inwestycje w technologie.
Resort edukacji nie ma dokładnych danych, ale zdaniem ekspertów i firm świadczących usługi dla szkół w tym roku wydadzą one na informatyzację 300 – 400 mln zł. Inwestycje na najbliższe kilka lat to 10 mld zł – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Internetowy dziennik i dzienniczek ucznia

We wrześniu Opole ruszy z największym w Polsce projektem informatyzacji placówek oświatowych. Ponad setka szkół i przedszkoli zostanie połączona siecią informatyczną. Do szkół i przedszkoli trafi ponad 5,5 tys. laptopów, 550 zestawów multimedialnych, w każdej placówce zostanie uruchomiona sieć bezprzewodowa. Koszt – 54 mln zł.

System kontroli frekwencji i postępów w nauce, czyli e-dziennik, funkcjonuje już w co dziesiątej polskiej szkole.

Czytaj też: E-dzienniki nieobecne w szkołach

Nauczyciele coraz chętniej sięgają także po nowoczesne technologie usprawniające i poprawiające jakość procesu dydaktycznego – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • Singiel, 2011-08-30 12:50:46

  trzeba było zaczekać jeszcze z tym wydawaniem pieniędzy na coś tak niepewnego.
 • LALA, 2011-08-30 09:22:33

  to przykre, ale niestety na pewne obroty spraw nie mamy większego wpływu.
 • Ewa, 2011-08-30 08:43:50

  Na dolegliwości mięśniowe - szkieletowe cierpi aż 9 milionów Polaków, spośród których za kilka lat około 40 proc. nie będzie zdolnych do pracy. Tylko w 2006--2007 roku 40 proc. orzeczeń o rencie inwalidzkiej wydano właśnie z powodu chorób mięśniowe –szkieletowych. Ból kręgosłupa , w szcze...gólności odcinka lędźwiowego, uznano za schorzenie cywilizacyjne. Jak donosi Prasa co drugie dziecko ma Wady Postawy może by tak coś w tym kierunku zrobić ? nie pomogą tablice Interaktywne -multimedialne klasy jeśli nie zadbacie o to by te Dzieciaki spędzały czas w odpowiednich ławkach. Ale to problem Opolski i tu ubolewam nad tym.  rozwiń