PARTNER PORTALU
  • BGK

Miliony na pomoc uczniom

  • GK    21 sierpnia 2012 - 13:11
Miliony na pomoc uczniom

128 milionów złotych na dofinansowanie zakupu podręczników i 2,5 miliona złotych na zasiłki losowe na cele edukacyjne to działania rządu dla uczniów w nowym roku szkolnym 2012/2013.
Dofinansowanie w ramach programu „Wyprawka szkolna” wzrosło o ponad 11 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Wsparcie jest przeznaczone głównie dla uczniów rozpoczynających edukację szkolną w klasach I-IV szkoły podstawowej oraz I klasie szkoły ponadgimnazjalnej.

Czytaj też: 13 milionów więcej na „Wyprawkę szkolną”

Z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że z pomocy w ramach programu w zeszłym roku skorzystało łącznie 267 605 uczniów, w tym 35 810 uczniów niepełnosprawnych.

Czytaj też: Zasiłek losowy na podręczniki

Dodatkowo rząd przewidział wsparcie dla dzieci z rodzin poszkodowanych na skutek nawałnic i innych zdarzeń atmosferycznych, w szczególności gradobicia oraz powodzi. Otrzymają one zasiłek losowy na cele edukacyjne w wysokości 1 tys. zł na każde uczące się dziecko.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • HALIK, 2012-08-27 14:27:10

    POMIJAJĄC KLĘSKI ŻYWIOŁOWE , TO WYJAŚNIENIE JEST PROSTE DROŻYŻNA, BRAK PRACY. DAJCIE LUDZIOM PRACĘ I GODNA ZAPŁATĘ A SAMI SOBIE PORADZĄ BEZ TYCH DZIADOSKICH ZAPOMÓG