PARTNER PORTALU
  • BGK

Miller: Przedszkole lepsze dla 6-latka

  • PAP    24 września 2013 - 13:47
Miller: Przedszkole lepsze dla 6-latka

Szef SLD Leszek Miller poinformował, że jego klub poprze wniosek o referendum ws. obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Polska szkoła nie jest jeszcze przygotowana, tak jak powinna, na przyjmowanie sześciolatków - ocenił.
Miller spotkał się we wtorek w Sejmie z przedstawicielami Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców, które jest inicjatorem akcji referendalnej. "Poprzemy wniosek o referendum, rozumiejąc, że jest to sprawa tak poważna, że byłoby dobrze, gdyby wszyscy zainteresowani mogli się wypowiedzieć w takim referendalnym ujęciu" - powiedział szef SLD.

"Przedszkole, które prowadzi zajęcia na właściwym poziomie, lepiej może przygotować dziecko do obowiązków szkolnych niż szkoła w sytuacji, w której przyjdzie do niej sześciolatek" - ocenił Miller.

Jak dodał, ma wrażenie, że Polska szkoła nie jest jeszcze przygotowana, tak jak powinna, na przyjmowanie sześciolatków i że przedszkole lepiej przygotowuje dzieci do obowiązków szkolnych.

Inicjatorzy referendum uważają, że szkoły w Polsce nie są przygotowane na reformę obniżenia wieku szkolnego. W czerwcu br. wraz z wnioskiem o referendum organizatorzy akcji "Ratuj Maluchy!" złożyli prawie 950 tys. podpisów.

Organizatorzy akcji referendalnej chcą, by w referendum obywatele odpowiedzieli na pięć pytań: 1. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku szkolnego sześciolatków? 2. Czy jesteś za zniesieniem obowiązku przedszkolnego pięciolatków? 3. Czy jesteś za przywróceniem w liceach ogólnokształcących pełnego kursu historii oraz innych przedmiotów? 4. Czy jesteś za stopniowym powrotem do systemu: 8 lat szkoły podstawowej plus 4 lata szkoły średniej? 5. Czy jesteś za ustawowym powstrzymaniem procesu likwidacji publicznych szkół i przedszkoli?

Wniosek ma zostać rozpatrzony na jednym z kolejnych posiedzeń Sejmu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mama6latki, 2013-09-26 09:24:29

    tak tak panie MILLER, ale jak ktoś chciał to posłał dziecko do szkoły bez obaw że sobie nie poradzi:) ja tak zrobiłam i dziecko uczy się dobrze