PARTNER PORTALU
  • BGK

Mimo nieprawidłowości nie będzie powtórki egzaminu gimnazjalnego

  • PAP    30 kwietnia 2013 - 17:43

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna (OKE) w Poznaniu ustaliła, że mimo wcześniejszego rozpoczęcie testu w jednym z gimnazjów nie doszło do wycieku pytań i nie będzie potrzeby powtarzania testu - poinformowała PAP dyrektor OKE Zofia Hryhorowicz.
OKE w Poznaniu dowiedziała się, że w szkole w Damasławku (Wielkopolskie) uczniowie zdający egzamin językowy na poziomie rozszerzonym rozpoczęli zdawanie pół godziny wcześniej niż ich koledzy w całym kraju.

Według dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej winę za wcześniejsze rozpoczęcie egzaminu ponosi dyrektor gimnazjum, a uczniowie gimnazjów nie będą musieli powtarzać egzaminu.

"Według najnowszych ustaleń odpowiedzialność za wcześniejsze rozpoczęcie egzaminu ponosi dyrektor gimnazjum, a według informacji, które właśnie otrzymałam, żaden z uczniów tej klasy nie opuścił sali przed rozpoczęciem egzaminów w innych szkołach, dlatego nie mogło dojść do wycieku testów" - powiedziała Hryhorowicz

Wyniki kontroli OKE miały być znane w przyszłym tygodniu. "Jednak ze względu na dobro dzieci udało się wszystkie szczegóły wyjaśnić wcześniej" - powiedziała Hryhorowicz.

W miniony czwartek prawie 400 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju pisało test z języka obcego, była to ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.