PARTNER PORTALU
  • BGK

Minister apeluje o rozwój "Jonatana"

  • PAP    22 czerwca 2011 - 18:12
Minister apeluje o rozwój "Jonatana"

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podpisał apel do przedsiębiorców zrzeszonych w Łódzkiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i Łódzkiej SSE o aktywne włączenie się do kolejnych edycji programu "Jonatan".
Pod apelem podpisali się także: prezes Łódzkiej Izby Przemysłowo-Handlowej Mirosław Golis oraz prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Tomasz Sadzyński. - Przez włączenie się do udziału w programie "Jonatan", możecie dać państwo młodym ludziom nie tylko szansę na normalne życie, ale także przekonać siebie i społeczeństwo, że właśnie oni, choć często zagubieni, chętnie i z wdzięcznością przyjmą państwa pomocny gest - zaapelował minister sprawiedliwości do przedsiębiorców podczas konferencji prasowej.

Czytaj też: Młodzi kontra śląski rynek pracy

- Chciałbym, aby program "Jonatan" stał się programem ogólnopolskim. Realizacja dalszych jego edycji i rekrutacja grup młodzieży, która będzie nimi objęta zależą od liczby przedsiębiorstw, które włączą się w to przedsięwzięcie. Jak wykazał przykład realizowanej w Łodzi pierwszej polskiej edycji programu - przynosi on wymierne korzyści zarówno uczestnikom programu, jak i realizującym go firmom - powiedział Kwiatkowski.

- Przez włączenie się do udziału w programie, przedsiębiorcy dają młodym ludziom nie tylko szansę na pracę i godne życie, ale także zapisują piękną kartę w dziale "społecznie odpowiedzialny biznes" w firmie - dodał minister sprawiedliwości.

Program "Jonatan" powstał w 1998 r. we Włoszech i z powodzeniem przez wiele lat był realizowany dzięki zaangażowaniu tamtejszych przedsiębiorców. Jego cel to pomoc młodzieży, poprzez m.in. danie młodym ludziom, często wywodzących się z trudnych środowisk, szansy zdobycia doświadczenia i kwalifikacji zawodowych, a przez to przygotowanie ich do objęcia właściwych ról społecznych, znalezienia zatrudnienia.

Program skierowany jest do młodych ludzi w wieku od 18-30 lat, którzy z powodu trudnych uwarunkowań, takich jak środowisko, problemy rodzinne, alkoholowe etc., mają znacznie utrudniony start w dorosłe życie i bez pomocy z zewnątrz ich możliwości na rynku pracy są znacznie ograniczone.

Realizowaną z powodzeniem od 2010 r. polską edycję programu "Jonatan" swoim patronatem objął minister sprawiedliwości. Program został przeniesiony na polski grunt i nadal jest realizowany na terenie Łodzi (oceń prezydent) przez firmę Indesit Company Polska i Fundację "Jaś i Małgosia".

Dzisiaj podpisany list nie jest jedyną inicjatywą ministra sprawiedliwości dążącą do rozszerzenia programu na cały kraj. W tym roku Krzysztof Kwiatkowski wraz z prezesem Bussines Centre Club podpisał apel do przedsiębiorców zrzeszonych w tej organizacji. Celem apelu było zachęcenie do przyłączenia się do programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.