PARTNER PORTALU
  • BGK

Minusy darmowych książek dla pierwszaków

  • PAP/Gazeta Wyborcza    14 stycznia 2014 - 07:23
Minusy darmowych książek dla pierwszaków

Alfabet na ścianę, płyty z piosenkami i odtwarzacz CD. To wszystko zniknie z pierwszych klas, gdy rząd wprowadzi jeden podręcznik.
Premier zapowiedział jeden darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Teraz rodzice płacą za pakiet nawet 20 książek ponad 200 zł. Nauczyciele bez większości z nich by się obyli - informuje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też:  Takie zadania planuje rząd na 2014 r.

Jednak pakiet zawiera też rzeczy, które mają przekonać nauczyciela lub dyrektora szkoły, by wybrali podręcznik danego wydawnictwa, m.in.: scenariusze lekcji, testy, nuty i teksty piosenek. Nauczyciele mówią, że te oferty promocyjne wydawnictw to często jedyny sposób, by zaopatrzyć się w pomoce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • RODZIC, 2014-01-14 15:04:34

    RODZICE LITOSCI NIE JESTESCIE ZADOWOLENI GDY WASZE MALE DZIECKO 7LETNI WRESZCIE BEDZIE MIALO 1 PODRECZNIK I NIE BEDZIE DZWIGALO CIEZKIEJ TECZKI?...I WY ZAOSZCZEDZICIE WRESZCIE FORSE.
  • al, 2014-01-14 14:11:02

    jedyna szansa na pomoce naukowe czy raczej lenistwo nauczycieli do potęgi to nie wydawnictwa zaopatruja dzieci w książki tylko nauczyciele dostają gotowce do pracy - scenariusze rozkłady materiałów gotowe sprawdziany, testy, krzyżówki a w pakiecie uwstecznienie nauczycieli, którzy nie musza już rob...ic kompletnie nic !!!! Tak zaopatrzony to nawet ślusarz poprowadziłby lekcje nie majac zadnej wiedzy a ksiązka dla dziecka to tylko dodatek  rozwiń