Minusy darmowych książek dla pierwszaków

  • PAP/Gazeta Wyborcza
  • 14-01-2014
  • drukuj
Alfabet na ścianę, płyty z piosenkami i odtwarzacz CD. To wszystko zniknie z pierwszych klas, gdy rząd wprowadzi jeden podręcznik.
Minusy darmowych książek dla pierwszaków

Premier zapowiedział jeden darmowy podręcznik dla pierwszoklasistów. Teraz rodzice płacą za pakiet nawet 20 książek ponad 200 zł. Nauczyciele bez większości z nich by się obyli - informuje "Gazeta Wyborcza".

Czytaj też:  Takie zadania planuje rząd na 2014 r.

Jednak pakiet zawiera też rzeczy, które mają przekonać nauczyciela lub dyrektora szkoły, by wybrali podręcznik danego wydawnictwa, m.in.: scenariusze lekcji, testy, nuty i teksty piosenek. Nauczyciele mówią, że te oferty promocyjne wydawnictw to często jedyny sposób, by zaopatrzyć się w pomoce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

RODZICE LITOSCI NIE JESTESCIE ZADOWOLENI GDY WASZE MALE DZIECKO 7LETNI WRESZCIE BEDZIE MIALO 1 PODRECZNIK I NIE BEDZIE DZWIGALO CIEZKIEJ TECZKI?...I WY ZAOSZCZEDZICIE WRESZCIE FORSE.

RODZIC, 2014-01-14 15:04:34 odpowiedz

jedyna szansa na pomoce naukowe czy raczej lenistwo nauczycieli do potęgi to nie wydawnictwa zaopatruja dzieci w książki tylko nauczyciele dostają gotowce do pracy - scenariusze rozkłady materiałów gotowe sprawdziany, testy, krzyżówki a w pakiecie uwstecznienie nauczycieli, którzy nie musza już rob...ic kompletnie nic !!!! Tak zaopatrzony to nawet ślusarz poprowadziłby lekcje nie majac zadnej wiedzy a ksiązka dla dziecka to tylko dodatek rozwiń

al, 2014-01-14 14:11:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE