PARTNER PORTALU
  • BGK

Mistrzowie nauki z Konstancina

  • www.Konstancin24.eu    23 września 2011 - 12:00
Mistrzowie nauki z Konstancina

W Zespole Szkół nr 3 im. Ks. Jana Twardowskiego w Konstancinie, wiceburmistrz Ryszard Machałek uroczyście wyróżnił najlepszych uczniów z konstancińskich szkół – Młodych Mistrzów Nauki 2011 r.
Medale, pendrivy oraz odtwarzacze mp3 i mp4 otrzymało 45 uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali średnią ocen powyżej 5,3.

Szkoły z Konstancina w tym roku zgłosiły do cyklicznego konkursu ponad 130 najlepszych uczniów. Jednak tylko 45 z nich przekroczyło wymagany próg średniej ocen. Ryszard Machałek, wiceburmistrz Konstancina-Jeziorny powitał wszystkich uczestników uroczystości. Pogratulował laureatom oraz ich rodzicom. Podziękował także nauczycielom za wkład pracy i poświęcenie w kształceniu młodych mieszkańców gminy. Natomiast uczniom, którym w tym roku nie udało się spełnić wymogów konkursu z powodu bardzo wysokiego poziomu, życzył powodzenia w rozpoczynającym się roku szkolnym.

Ryszard Machałek wręczył nagrody i medale 14 gimnazjalistom i 31 uczniom z podstawówki. Warto podkreślić, że tylko jednej uczennicy, Aleksandrze Białyszewskiej z Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Wojewódzkiej w Konstancinie udało się uzyskać maksymalną średnią ocen – 6,0. Wzorowa gimnazjalistka była bezkonkurencyjna, ale wiele jej koleżanek i kolegów depcze jej po piętach, mając niewiele gorsze oceny.

Ryszard Machałek pogratulował wszystkim laureatom, życząc im kolejnych sukcesów, udekorował każdego medalem i wręczył nagrody: pendrivy, odtwarzacze mp3 i mp4. W uroczystości uczestniczyło również wielu rodziców ubiegłorocznych absolwentów konstancińskich szkół, którzy odebrali nagrody w zastępstwie swoich dzieci.

Na zakończenie gali wręczenia nagród odbył się pokaz zorganizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie z zapartym tchem oglądali efektowne doświadczenia chemiczne i zjawiska fizyczne. Duże wrażenie na młodzieży zrobił m.in. ciekły azot, który miał temperaturę zbliżoną do minus 200 stopni C.

Niezwykle ciekawy pokaz doświadczeń oficjalnie otworzył wystawę „Eksperymentuj”, którą w dniach 16-17 września dla mieszkańców Konstancina wspólnie z urzędem miasta przygotowało Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Interaktywna ekspozycja, pozwalająca podczas zabawy zdobywać nowe doświadczenia z zakresu fizyki, biologii i matematyki wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców.

Odwiedzający wystawę samodzielnie przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty, dzięki którym mogli zobaczyć wiele zjawisk zachodzących w przyrodzie i poznać wiele tajemnic świata nauki. Podczas wystawy odbyły się dwa rodzaje pokazów specjalnych: niskie temperatury oraz tajniki aerodynamiki.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.