PARTNER PORTALU
  • BGK

Mleko i owoce w szkole: trwa nabór szkół na II semestr 2017/2018 r.

  • sadyogrody.pl/aw    11 stycznia 2018 - 11:01
Mleko i owoce w szkole: trwa nabór szkół na II semestr 2017/2018 r.
Dostawcy zobowiązani są do dostarczania do szkoły gotowych do spożycia porcji owoców, warzyw lub mleka i produktów mlecznych, a następnie rozliczania się z KOWR (fot.pixabay)

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza wszystkie zainteresowane szkoły podstawowe oraz dostawców do wzięcia udziału w programie dla szkół w II semestrze roku szkolnego 2017/2018. Po feriach dzieci będą otrzymywały owoce, warzywa, mleko i produkty mleczne przez 10 wybranych tygodni.
Jak podaje KOWR, program ma na celu promowanie wśród uczniów zdrowej diety poprzez udostępnianie dzieciom owoców, warzyw, mleka i produktów mlecznych oraz działania edukacyjne realizowane w szkołach. W programie mogą uczestniczyć uczniowie klas I-V szkoły podstawowej.

Umowy i dostawcy

Szkoła podstawowa, która będzie chciała uczestniczyć w programie może skorzystać z usług zatwierdzonego dostawcy poprzez zawarcie umowy na dostawy owoców i warzyw lub mleka i produktów mlecznych. Szkoła może zawrzeć umowy na dostawy produktów z tym samym dostawcą lub z dwoma różnymi dostawcami.

Dostawcy zobowiązani są do dostarczania do szkoły gotowych do spożycia porcji owoców, warzyw lub mleka i produktów mlecznych, a następnie rozliczania się z KOWR.

W przypadku, gdy szkoła nie zamierza skorzystać z usług dostawcy może po wcześniejszym uzyskaniu zatwierdzenia samodzielnie organizować dostawy produktów, a następnie rozliczać się z KOWR.

Z kolei nowe podmioty, które nie uzyskały dotychczas zatwierdzenia zobowiązane są złożyć stosowny wniosek zgodnie z warunkami udziału w Programie dla szkół (wykaz zatwierdzonych dostawców jest dostępny na stronie KOWR).

Informacja o łącznej liczbie porcji owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych otrzymywanych przez dziecko w II semestrze roku szkolnego 2017/2018 w ramach programu zostanie opublikowana przez KOWR do 25 stycznia 2018 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.