PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzi w Łodzi mogą liczyć na firmy

  • PAP    1 października 2012 - 17:18
Młodzi w Łodzi mogą liczyć na firmy

25 stypendiów ufundowanych przez działające w Łodzi i regionie firmy albo zwrot kosztów zakwaterowania w akademiku mogą zdobyć studenci w ramach 5. edycji programu stypendialnego "Młodzi w Łodzi". W poniedziałek rozpoczęła się rekrutacja do programu.




W roku akademickim 2012/2013 swój udział w akcji stypendialnej zadeklarowały 22 firmy z Łodzi i regionu, które w sumie mają ufundować 25 stypendiów - poinformowała Agata Magin z biura rzecznika prezydenta Łodzi.

Najwięcej stypendiów dla najlepszych studentów wybranych kierunków sfinansują: Dalkia Łódź (4 stypendia), BSH (3) oraz Procter&Gamble i FON-SKB - po 2 stypendia. Kilkanaście innych firm ufunduje po 1 stypendium.

Kilka firm ma z kolei zapewnić wybranym studentom zwrot kosztów zakwaterowania w akademiku, a jedna ufunduje dodatkowy lektorat z języka angielskiego. Rekrutacja potrwa do 26 października. Informacje oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl

W dotychczasowych czterech edycjach programu łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 87 stypendiów dla studentów; sfinansowali także miejsca w domach studenckich dla 11 osób oraz dodatkowy lektorat z języka angielskiego dla 70 studentów. Do programu zgłoszono w sumie ponad 1100 wniosków.

Studenci ubiegający się o stypendia muszą nie tylko mieć bardzo wysoką średnią ocen; brana pod uwagę jest też ich aktywność podczas staży, praktyk czy zagranicznych wymian studenckich. W minionym roku akademickim stypendia wynosiły od 600 do 800 zł brutto miesięcznie.

W ramach programu "Młodzi w Łodzi" rozstrzygnięto już trzecią edycję konkursu "FreeDOM dla Studenta" na najlepszy krótki film zachęcający do studiowania w tym mieście. W tym roku napłynęło 21 filmów, a autorzy najlepszych w nagrodę otrzymali m.in. dwa wynajęte i opłacone przez magistrat na 10 miesięcy mieszkania w Łodzi.

Program "Młodzi w Łodzi", przygotowany przez Biuro Rozwoju Przedsiębiorczości i Miejsc Pracy Urzędu Miasta Łodzi przy współpracy z uczelniami oraz pracodawcami, działa od marca 2008 roku. Jego celem jest zachęcanie młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, zwiększenie liczby kandydatów na studia na kierunkach preferowanych przez pracodawców, a także promocja miasta.

Z programem współpracuje ponad 50 firm. W ramach programu uruchomiono portal praktyk i staży, realizowane są projekty "Praktykuj w Łodzi - staże wakacyjne", konkurs na najlepszy biznesplan "Mam pomysł na biznes" oraz kampanie promocyjno-informacyjne, skierowane do młodych ludzi. Program zwyciężył w konkursie na najlepsze programy stypendialne "Dobre Stypendium 2011".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!








KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.




NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU




NAJNOWSZE WIADOMOŚCI



Wyszukiwarki

Polecane oferty: