PARTNER PORTALU
  • BGK

Młodzież wytropi dotacje unijne

  • malopolskie.pl    30 marca 2011 - 13:53
Młodzież wytropi dotacje unijne

Ruszył konkurs wiedzy o Funduszach Europejskich w Małopolsce "Tropami dotacji!". Adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w wersji pilotażowej z powiatów: dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego i tarnowskiego.
Pierwszy etap rywalizacji potrwa do 27 kwietnia.

Województwu Małopolskiemu powierzone zostało zadanie zarządzania kilkoma programami operacyjnymi, rozdysponowującymi Fundusze Europejskie na terenie Małopolski. Od 2007 roku dofinansowanych już zostało tysiące przedsięwzięć, czego efekty widoczne są na co dzień. Poprawia się infrastruktura, wzbogaca oferta kulturalna i turystyczna województwa, rośnie potencjał przedsiębiorstw i mieszkających tu ludzi. Warto rozpoznawać i zauważać zachodzące zmiany, by móc z nich w pełni korzystać. Dlatego w Departamencie Funduszy Europejskich zrodził się pomysł zorganizowania konkursu dla młodzieży ponadgimnazjalnej i zachęcenie jej tym samym do podążania tropami Funduszy Europejskich w Małopolsce.

Pierwszy etap konkursu rozpoczął się 25 marca i potrwa do 27 kwietnia. Wezmą w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych na terenie powiatów dąbrowskiego, bocheńskiego, brzeskiego, tarnowskiego i miasta Tarnów. Uczniów liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych i techników do wzięcia udziału w rywalizacji zachęcać będą funkcjonujące w szkołach Kluby Europejskie lub dyrekcja szkoły. To one, według wybranej przez siebie formuły, przeprowadzą wewnętrzne eliminacje, wyłaniając tym samym  trójkę uczestników do kolejnego etapu konkursu.

Najlepsi spotkają się w finale, który odbędzie się 25 maja w  Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, przy ul. Mickiewicza 8. Przebiegał on będzie w dwóch częściach. W pierwszej wszyscy finaliści rozwiążą test wielokrotnego wyboru, a dziesięć osób, które zrobi to najlepiej, zakwalifikuje się do drugiej części finału. Tutaj każdy uczestnik odpowie na trzy wylosowane przez siebie pytania. Osoba, która zdobędzie największą liczbę punktów, zdobędzie pierwsze miejsce i cyfrowy aparat fotograficzny. Drugie miejsce nagrodzone zostanie odtwarzaczem multimedialnym, a trzecie miejsce – cyfrową ramką do zdjęć. 

Konkurs odbędzie się na terenie wybranych powiatów, jednak organizatorzy już teraz planują przeprowadzenie jego drugiej edycji dla młodzieży z całego województwa. Jesienią będzie mogła stanąć w szranki, zaopatrzeni w wiedzę o dotacjach unijnych i integracji europejskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.