PARTNER PORTALU
  • BGK

Mobilny przewodnik po Głogowie

  • GK    21 czerwca 2011 - 11:17
Mobilny przewodnik po Głogowie

Urząd Miasta Głogowa dołączył do projektu Mobilnego Przewodnika. Dzięki temu powstały opowiadania o najbardziej interesujących obiektach miasta.
Idea Mobilnego Przewodnika (www.mobilny-przewodnik.pl) pozwala na dostęp do informacji w dowolnymi miejscu Polski.

Potrzebny jest tylko telefon komórkowy. Wystarczy zadzwonić pod numer (76) 7539900 i z klawiatury telefonu podać kod obiektu, o którym chce się usłyszeć opowieść (np. pod kodem 1107 usłyszymy opowieść o sądzie i karach, a kod 1111 skrywa niezwykłą historię generała Umińskiego).

Dla bardziej wymagających udostępniono możliwość ściągnięcia pliku mp3 zawierającego konkretną opowieść. Wystarczy wysłać wiadomość SMS, aby otrzymać link do ściągnięcia pliku.

W sumie w ramach projektu dla Głogowa przygotowano 14 opowieści o najważniejszych atrakcjach miasta. Mapkę z atrakcjami i opowiadaniami można również znaleźć na http://www.mobilny-przewodnik.pl.

Informacje o tym, jak korzystać z możliwości Mobilnego Przewodnika można znaleźć na specjalnie przygotowanych tablicach zainstalowanych przy atrakcjach turystycznych, jak również na drukowanych, bezpłatnych mapkach dostępnych w informacji turystycznej.

Wszystkie opowieści przygotowane zostały przez zawodowych historyków. Słuchając ich można dowiedzieć się nie tylko o historii miasta, ale także usłyszeć o codziennym życiu w średniowiecznym grodzie, obawach i problemach ludzi tamtych czasów, czy wyrafinowanych torturach lub karach.

Niektóre z historii bardziej przypominają scenariusze filmów sensacyjnych niż zwykłą gawędę przewodnika.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jasmin, 2011-06-27 00:12:18

    Fajowe rozwiązanie. Czekam na następne.