PARTNER PORTALU
  • BGK

Modelka Anja Rubik przeczyta podstawy programowe dot. edukacji seksualnej

  • PAP/AT    22 listopada 2017 - 10:10
Modelka Anja Rubik przeczyta podstawy programowe dot. edukacji seksualnej
Modelka Anja Rubik jest inicjatorką kampanii edukacji seksualnej #sexedpl (fot.shutterstock)

Minister edukacji Anna Zalewska zaprosiła inicjatorkę kampanii edukacji seksualnej #sexedpl i modelkę Anję Rubik do przeczytania podstaw programowych do wychowania do życia w rodzinie.
Minister edukacji Anna Zalewska, pytana o kampanię edukacji seksualnej #sexedpl, zaprosiła jej inicjatorkę i modelkę Anję Rubik do MEN. Zapraszam Anję Rubik, przeczytamy podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie - powiedziała w środę Zalewska.

Szefowa MEN była pytana w RMF FM o akcję edukacyjnę #sexedpl, która ma na celu przekazywanie wiedzy na tematy związane z szeroko pojętą seksualnością człowieka. Kampania skierowana jest głównie do osób młodych i ich rodziców. W projekcie, który składa się z kilkunastu krótkich filmów wideo, bierze udział wiele osób znanych ze świata kultury i showbiznesu.

"Anję Rubik znam z telewizji - to piękna i słynna na całym świecie modelka - natomiast samej akcji niestety nie znam" - powiedziała Zalewska.

Czytaj też: Zalewska zapowiada nowe rozwiązania dla szkolnictwa branżowego

"Oczywiście edukacja seksualna, która patrzy na dziecko przede wszystkim holistycznie i widzi nie tylko jego fizyczność, ale mówi o jego kształceniu do życia w rodzinie trwa w Polsce od 16 lat" - stwierdziła szefowa MEN.

Zalewska zaprosiła Rubik do wizyty w ministerstwie. "Razem przeczytamy rozporządzenie i podstawy programowe do wychowania do życia w rodzinie i (...) z ekspertami będziemy mogli pokazać, w jaki sposób małe dziecko między innymi przygotowuje się do dorosłego życia, do znajomości jego cielesności" - zadeklarowała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Może UE wymusi?, 2017-11-22 16:14:20

    W Niemczech to edukacja jest typu "hard" - wpolityce.pl/swiat/366776-uchodzca-z-syrii-zgwalcil-kucyka-w-mini-zoo-w-berlinie-na-oczach-dzieci-czegos-takiego-u-nas-wczesniej-nie-bylo
  • Karol, 2017-11-22 11:49:49

    Boże, kto by takie ramiączko chciał?