PARTNER PORTALU
  • BGK

Monitoring w szkołach skuteczny

  • Przegląd prasy/Kurier Lubelski    18 maja 2011 - 08:51
Monitoring w szkołach skuteczny

Lubelskie Kuratorium Oświaty przygotowuje raport na temat wpływu monitoringu na poziom bezpieczeństwa w szkołach. Wynika z niego, że dyrektorzy szkół z wprowadzenia kamer są bardzo zadowoleni.
Swój raport kuratorium przygotowuje na polecenie ministerstwa edukacji – pisze „Kurier Lubelski”. Resort chciał sprawdzić, jakie efekty przyniósł program „Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach oświatowych”, który kilka lat temu wprowadzano na terenie całego kraju.

Z analizy wynika, że dyrektorzy bardzo dobrze oceniają cały program, ich zdaniem przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w szkołach.

Wszyscy dyrektorzy podkreślają, że monitoring pełni głównie rolę profilaktyczną. Dzięki kamerom udaje się wykryć sprawców zajść. Jeszcze ważniejsze jest jednak to, że do wielu zdarzeń po prostu nie dochodzi.

„Monitoring wizyjny w szkołach i placówkach oświatowych” to program realizowany w latach 2007-2009. W tym czasie kamery trafiły do 478 szkół z woj. lubelskiego (dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło ponad 5 mln zł), oprócz tego samorządy wykładały pieniądze na tzw. wkład własny.

Lublin brał udział w programie, ale oprócz tego rozbudowywał monitoring na własną rękę. W latach 2008-2009 z budżetu miasta wydano na ten cel ponad 2,5 mln zł. Kupiono 846 kamer i 70 rejestratorów. W tej chwili monitoringiem objętych jest ponad 200 lubelskich placówek oświatowych - informuje „Kurier Lubelski”.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.