PARTNER PORTALU
  • BGK

Można jeszcze składać wnioski do "Radosnej szkoły"

  • PAP    25 lipca 2012 - 19:44
Można jeszcze składać wnioski do "Radosnej szkoły"

Wojewoda podkarpacki ogłosił dodatkowy nabór wniosków do czwartej edycji rządowego programu "Radosna szkoła". Wnioski można składać do 31 lipca. Do wykorzystania zostało jeszcze ponad 600 tys. zł, ponieważ sześć gmin zrezygnowało z realizacji projektów.
Dofinansnowanie, o które mogą starać się samorządy, może być przeznaczone na budowę lub modernizację placów zabaw oraz zakup pomocy dydaktycznych.

Jak poinformowała w środę rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś łączna kwota dofinansowania w ramach czwartej edycji "Radosnej szkoły" w województwie podkarpackim to ponad 4,3 mln zł. W pierwszym naborze złożono 62 wnioski.

Czytaj też: MEN zaprasza do "Radosnej szkoły"

"Wnioski złożyły zarówno większe miasta, jak i małe gminy wiejskie. Premiowane były zwłaszcza te samorządy, na terenie których do tej pory nie było miejsc zabaw dla dzieci" - powiedziała Oczoś.

Po zatwierdzeniu listy przez wojewodę podkarpackiego Małgorzatę Chomycz-Śmigielską sześć gmin zrezygnowało z udziału w projekcie, głównie ze względu na brak tzw. wkładu własnego. Dlatego został ogłoszony dodatkowy nabór.

Wśród zatwierdzonych wniosków, które pozostały, jest około 40 nowych placów zabaw w regionie; pozostałe dotyczą modernizacji już istniejących miejsc zabaw i zakupu pomocy dydaktycznych.

"Radosna Szkoła" to rządowy program wsparcia dla jednostek prowadzących szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia. Ma on pomóc w tworzeniu odpowiednich warunków aktywności ruchowej dla najmłodszych uczniów. W tym roku na realizację tego programu przeznaczono 488 mln zł.

Wzory wniosków zamieszczono na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.men.gov.pl, w zakładce Finanse na edukację/Radosna szkoła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.