PARTNER PORTALU
  • BGK

Mróz paraliżuje szkoły

  • PAP    6 lutego 2012 - 08:52
Mróz paraliżuje szkoły

Siedem szkół w gminach Drohiczyn, Dziadkowice i Gródek jest w poniedziałek zamkniętych z powodu mrozu w województwie podlaskim – poinformował Urząd Wojewódzki w Białymstoku.
Niewykluczone, że szkół będzie więcej, na razie urząd nie ma takich danych. Minionej nocy w województwie podlaskim temperatura spadła do minus 22 st. Celsjusza w Suwałkach, minus 20 st. w Białymstoku. Zimniej było w – sąsiadującym z Podlaskiem – województwie warmińsko-mazurskim, gdzie zanotowano 23-24 st. mrozu.

Czytaj też: Zawieszą zajęcia z powodu niskich temperatur

Już w piątek kilka podlaskich gmin podjęło decyzję o tym, iż w poniedziałek (pierwszy dzień po feriach zimowych w regionie), lub poniedziałek i wtorek, kilka szkół na ich terenie będzie zamkniętych. Głównie są to placówki, gdzie dzieci są dowożone z różnych miejscowości i musiałyby na siarczystym mrozie czekać na przyjazd gimbusów.

Jak poinformowała rzeczniczka wojewody podlaskiego Joanna Gaweł, dotąd głoszono urzędowi siedem takich szkół. W gminie Drohiczyn, to zespół szkół w Drohiczynie, szkoła podstawowa w Ostrożanach, szkoła podstawowa w Śledzianowie i szkoła podstawowa w Miłkowicach Jankach. W gminie Dziadkowice – zespół szkół w Dziadkowicach zaś w Gródku – miejscowy zespół szkół oraz gimnazjum. Zgłoszenia z tych samych gmin miało w poniedziałek rano kuratorium oświaty w Białymstoku.

Joanna Gaweł dodała, że te dane będą aktualizowane w miarę spływu informacji z poszczególnych samorządów. Meteorolodzy przewidują, że kolejne dni w regionie nadal będą mroźne, choć temperatura ma być nieco wyższa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • LALA, 2012-02-07 09:19:38

    sąsiedzi mają urlop, a my do pracy? trzeba bardzo uważać w takich okolicznościach, bo w takie mrozy nie ma żartów. można się nabawić nie lada grypy
  • N.Niebo, 2012-02-06 09:44:03

    Do lata,do lata pichotą będę szła...a potem wakacje!!