PARTNER PORTALU
  • BGK

MRPiPS, dożywianie dzieci: Realizacja programu zależy od samorządów

  • AT    18 grudnia 2015 - 14:17
MRPiPS, dożywianie dzieci: Realizacja programu zależy od samorządów
Wynagrodzenie lekarzy stażystów miałoby wzrosnąć do 3,5 tys. zł brutto (fot.fotolia)

- Dostrzegając skalę problemu niedożywienia w 2006 roku, po wygranych wyborach, rządzące wówczas Prawo i Sprawiedliwość ustanowiło ustawę wprowadzającą program wieloletni „Pomoc państwa w zakresie dożywiania”. Jego istotą było ograniczanie zjawiska niedożywienia szczególnie wśród dzieci - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Program dożywiania realizowany jest przez samorządy, jako zadanie własne, a budżet państwa dofinansowuje go rocznie w wysokości 550 mln zł. To przede wszystkim od zaangażowania samorządów gminnych zależy, czy realizacja Programu przebiega efektywnie.

- Program umożliwia m.in. udzielenie pomocy w formie posiłku dzieciom i uczniom bez konieczności przeprowadzania wywiadu środowiskowego i wydawania decyzji administracyjnej. Ministerstwu zależy, aby posiłki finansowane z ww. programu wydawane dzieciom były pełnowartościowe i wysokiej jakości. Zdarza się bowiem, że zamiast ciepłego, zbilansowanego posiłku, dziecko dostaje jedno danie gorące, mleko, bułkę lub kanapkę - informuje MRPiPS

Resort na bieżąco monitoruje realizację programu, udziela pisemnych i telefonicznych wyjaśnień i reaguje na sytuacje, z którymi samorządy gminne mają jakiekolwiek problemy, by nie dochodziło do przypadków, w których dzieci były pozbawiane pomocy w zakresie dożywiania. Podejmowane przez resort działania zmierzają do jak najbardziej efektywnego wykorzystania przeznaczonych środków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.