PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzealne potyczki z historią Warszawy

  • PAP    20 czerwca 2012 - 09:32
Muzealne potyczki z historią Warszawy

Dlaczego Józef Piłsudski wysoko cenił sport i gdzie w stolicy trenowano kolarstwo – to niektóre z pytań, na jakie odpowiedź poznają uczestnicy rodzinnej gry międzymuzealnej „Raz, dwa, trzy warszawiakiem jesteś Ty”.
Projekt organizuje Muzeum Powstania Warszawskiego. Projekt, który potrwa do 2 września, jest realizowany we współpracy z Domem Spotkań z Historią, Fundacją Kronenberga Citi Handlowy, Muzeum Niepodległości, Muzeum Sportu i Turystyki, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Woli, Zachętą Narodową Galerią Sztuki oraz Muzeum Historii Polski.

Zadaniem uczestników jest rozwiązanie historycznych zagadek i quizów związanych z eksponatami, ciekawymi miejscami i najważniejszymi wydarzeniami z historii Warszawy.

W tym roku w ramach gry uczestnicy mają szansę poznać bliżej sportową historię Warszawy oraz związane z nią ciekawostki. Gracze dowiedzą się m.in. jakie formy aktywnego wypoczynku były popularne przed wojną wśród arystokratycznych rodzin, jaką dyscypliną sportową pasjonował się warszawski bankier Leopold Kronenberg, w jakiej dziedzinie sportowej specjalizował się słynny powstańczy fotograf Eugeniusz Lokajski, a także co łączyło artystów z przedwojennym sportem.

W grze mogą wziąć udział rodziny z dziećmi, które chcą w ciekawy sposób spędzić wakacje w Warszawie. Aby wziąć udział w akcji wystarczy ze strony www.razdwatrzywarszawiak.pl bezpłatnie pobrać karty zadań, a potem ruszyć w historyczną podróż szlakiem pełnym niespodzianek.

Uczestnikom w wędrówce pomaga dwoje rysunkowych przewodników – chłopiec i dziewczynka. Postacie nie tylko wskazują kolejne przystanki, ale też opowiadają ciekawostki z historii miasta. Po wykonaniu zadania w każdym z muzeów dzieci otrzymują naklejkę konkursową. Dziewięć znaczków razem z uzupełnionymi zadaniami są podstawą do otrzymania nagród, które zostaną rozdane po zakończeniu akcji na początku października.

W I edycji międzymuzealnej gry „Raz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty!” wzięło udział blisko tysiąc osób, a nagrody odebrały 102 rodziny.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.