PARTNER PORTALU
  • BGK

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ma nowe Centrum Obsługi Zwiedzających

  • PAP    10 czerwca 2011 - 11:30
Muzeum Historyczne Miasta Krakowa ma nowe Centrum Obsługi Zwiedzających

W nowym Centrum Obsługi Zwiedzających można zarezerwować bilety i zamówić przewodnika do podziemi Rynku Głównego i Fabryki Emalia Oskara Schindlera – najczęściej odwiedzanych oddziałów placówki.
W 2010 r. Muzeum Historyczne, które ma 14 oddziałów, odwiedziło 486 tys. osób, a w 2011 r. ma to być według szacunków 800 tys.

Centrum Obsługi Zwiedzających (COZ) mieści się w budynku Sukiennic od strony ul. Szewskiej. Stworzono je by poprawić komfort obsługi turystów, którzy na wejście do podziemi Rynku i zwiedzanie trasy „Śladami europejskiej tożsamości Krakowa” często czekali w kolejkach.

„Stworzenie centrum ma na celu rozładowanie ruchu turystycznego i skierowanie zwiedzających do miejsca, gdzie w komfortowych warunkach można dokonać rezerwacji i otrzymać informacje” – mówił w piątek dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.

Dyrekcja Muzeum chce od 1 lipca, na sezon letni, wydłużyć zwiedzanie podziemi Rynku do g. 22.

Centrum będzie czynne codzienne do g. 19. Na ekranie umieszczonym w witrynie będzie można na bieżąco sprawdzić, ile osób i o jakiej porze może zejść do podziemi.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera zostanie włączona do systemu rezerwacji Centrum od najbliższej środy. Dyrektor Niezabitowski zapowiedział, że od 1 stycznia w Centrum będzie możliwa rezerwacja biletów do Starej Synagogi i Apteki Pod Orłem, a od wakacji 2012 r. do Barbakanu, Wieży Ratuszowej i murów obronnych.

W Centrum Obsługi Zwiedzających można dostać materiały promocyjne i obejrzeć filmy o muzeum i organizowanych w nim wystawach.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.