PARTNER PORTALU
  • BGK

Mydło i ręcznik dla każdego ucznia

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    21 maja 2010 - 06:44

Co dziesiąte dziecko nie ma szansy porządnie umyć rąk w szkolnej łazience. Od 1 września ma się to zmienić.
Minister edukacji Katarzyna Hall przygotowała rozporządzenie, które nakazuje, by we wszystkich szkołach popłynęła w kranach bieżąca ciepła i zimna woda oraz dostępne były środki higieny osobistej – informuje „Rzeczpospolita”.

Rozporządzenie nakłada ten obowiązek na dyrektorów szkół i samorządy. Ma wejść w życie 1 września. MEN podkreśla, że to ważne, by uczniowie mogli myć ręce w ciepłej wodzie przed następnym sezonem grypy. Bo właśnie w czasie ubiegłorocznej walki z zagrożeniem wirusem A/H1N1 rzecznik praw dziecka zwrócił ministrowi edukacji uwagę, że w szkołach trudno spełnić zalecenia sanepidu o myciu rąk.

W maju 2009 r. Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadziła kontrolę warunków utrzymania higieny osobistej uczniów w szkołach. Okazało się, że aż 23 proc. z 6364 sprawdzonych placówek nie spełniało wymagań sanepidu.

Za remonty szkolnych łazienek odpowiadają samorządy. MEN podpowiada, że wystarczy założenie ogrzewacza przepływowego. Urzędnicy wyliczyli, że w całym kraju potrzeba będzie 30,6 tys. sztuk ogrzewaczy za ponad 6 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • M, 2010-05-21 13:07:10

    Jeszcze niech p. minister zadekretuje, że dzieci mają być zdrowe, mądre i grzeczne i będziemy żyli w nowym wspaniałym świecie