PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowice mają młodzieżowego prezydenta

  • m-ce24.pl    23 maja 2011 - 17:39
Mysłowice mają młodzieżowego prezydenta

W Miejskim Centrum Kultury w Mysłowicach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Zostań prezydentem Mysłowic".
Był to konkurs skierowany do uczniów mysłowickich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, polegający na przygotowaniu strategii promocji miasta (zobacz notowania prezydenta) w formie wypracowania lub prezentacji multimedialnej.

Czytaj też: Mysłowicka młodzież walczy o prezydenturę

Celem konkursu było zainteresowanie młodzieży sprawami miasta, popularyzacja wiedzy o mieście, promocja miasta, utwierdzenie w przekonaniu, że zaangażowanie w promocję ciekawej inicjatywy może wspomóc jej realizację. Podczas dzisiejszego konkursu wybrani w I etapie kandydaci przedstawiali swoje prezentacje i odpowiadali na pytania jurorów.

Konkurs był wprawdzie zabawą dla młodych, ale także elementem nauki i sprawdzenia się w innej niż zwykle roli. W trakcie prezentacji były elementy, które łączyły wszystkie projekty, jak nawiązywanie do idei OFF Festivalu, czy też podkreślanie braku oferty mysłowickiej kultury dla młodzieży.

Wady miasta, które wymieniali młodzi kandydaci na młodzieżowego prezydenta Mysłowic to brak dobrych dróg, niewykorzystanie miejsc turystycznych, brak remontów zabytków, a także mała ilość placów zabaw oraz boisk sportowych. Nie brakowało także ciekawych pomysłów, takich jak budowa obserwatorium astronomicznego, strzelnicy albo węzła tramwajowego łączącego Mysłowice z Brzęczkowicami.

Po prezentacji kandydaci musieli jeszcze odpowiedzieć na pytania o mocne strony miasta. Tutaj w odpowiedziach powtarzała się renoma zespołu Myslovitz, wysoki poziom miejskiego nauczania, jak też temat Trójkąta Trzech Cesarzy.

Po odpowiedziach na pytania, jurorzy, wśród których byli wiceprezydent Grzegorz Brzoska, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, dyrektor MCK Adam Radosz oraz rzecznik Wojciech Król, ogłosili wynik.

Prezydentem Miasta na jeden dzień 1 czerwca, został wybrany Karol Berger z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach-Wesołej. Młodzieżowy prezydent do pomocy będzie miał Aleksandrę Głos (ZSO) jako I wiceprezydenta, oraz Marcina Podolskiego jako II wiceprezydenta. Wszyscy uczestnicy konkursu dostali teczki oraz miejskie upominki.

Jak zapowiedział Grzegorz Brzoska 1 czerwca o godz. 7.15 po wybranych przyjedzie samochód służbowy. Konkurs ma być powtórzony także w przyszłym roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.