PARTNER PORTALU
  • BGK

Mysłowickie szkoły dostaną kasę z "Cyfrowej Szkoły"

  • AT    4 lutego 2013 - 10:43
Mysłowickie szkoły dostaną kasę z "Cyfrowej Szkoły"

Dwie Szkoły Podstawowe z Mysłowic - SP nr 10 i SP nr 11 otrzymają 50 tys. zł dofinansowania z programu „Cyfrowa Szkoła". Dotacja przeznaczona będzie na zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego oraz wyposażenie pracowni komputerowych.
„Cyfrowa Szkoła" to program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno - komunikacyjnych (TIK) realizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN).

Czytaj też: Cyfrowa szkoła coraz bliżej

Do pilotażowego Programu MEN skierowanego do Szkół Podstawowych w całej Polsce zgłosiło się pięć mysłowickich placówek. Wylosowane zostały dwie - Szkoła Podstawowa nr 10 i Szkoła Podstawowa nr 11 i to one otrzymają po ok. 50 tys. zł dofinansowania. Dotacja celowa przeznaczona zostanie na zakup nowoczesnych pomocy dydaktycznych, w tym przenośnych komputerów, tablic interaktywnych i urządzeń umożliwiających budowę bezprzewodowej sieci komputerowej.

O zakwalifikowaniu szkoły do projektu decydowało kilka etapów. W pierwszym z nich dyrektorzy poszczególnych placówek zwrócili się do Urzędu Miasta z prośbą o wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne. Kolejno organ prowadzący wystąpił z wnioskiem do wojewody o udzielenie wsparcia finansowego, a następnie zespół powołany przez wojewodę dokonał jego oceny formalnej oraz kwalifikował wybrane szkoły podstawowe do objęcia wsparciem finansowym. Warunkiem koniecznym był również wkład własny w wysokości 20% dofinansowania.

Z uwagi na to, że wnioskowana kwota wsparcia była większa od kwoty przyznanej w ramach programu wybór szkół odbył się w drodze losowania.

Projekt realizowany będzie w okresie od marca 2012 r. do czerwca 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.