PARTNER PORTALU
  • BGK

MZ przeszkoli dyrektorów i pedagogów w szkołach z interwencji kryzysowej

  • Rynek Zdrowia    8 września 2017 - 11:14
MZ przeszkoli dyrektorów i pedagogów w szkołach z interwencji kryzysowej
Fot. Archiwum

Resort zdrowia zapowiada, że w ramach ''Narodowego Programu Zdrowia 2016-2020'' rozpoczął realizację programu, który ma na celu profilaktykę zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży szkolnej.
- Chcemy wspierać szkoły i placówki oświatowe w prowadzeniu przez nie interwencji kryzysowej - przekonuje Ministerstwo Zdrowia w komunikacie na swojej stronie internetowej.

W tym celu resort przygotowuje program szkolenia, który ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice związani z tą problematyką.

W ramach programu zostaną przygotowane m.in.: arkusze obserwacji ucznia oparte na modelu biopsychospołecznym, bezpłatne materiały edukacyjno-informacyjne.

Resort zdrowia liczy, że program pozwoli osiągnąć dzięki temu o 40 proc. wzrost kompetencji wychowawczych, profilaktycznych, interwencyjnych z zakresu ochrony zdrowia psychicznego uczniów i wychowanków wśród dyrektorów szkół, nauczycieli, psychologów i pedagogów zatrudnionych w szkole lub placówce oraz rodziców.

Przypomnijmy, "Narodowy Program Zdrowia 2016-2020'' ma zwiększyć wiedzę i skuteczność profilaktyki i działań prewencyjnych, które podejmują dyrektorzy szkół, psychologowie, pedagodzy, nauczyciele, opiekunowie i rodzice

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.