PARTNER PORTALU
  • BGK

Na edukację regionalną i wypoczynek

  • AZA    16 marca 2011 - 20:12

130 tysięcy złotych na zadania związane z nauką, edukacją i wychowaniem rozdzielił dzisiaj Zarząd Województwa Świętokrzyskiego.
Pieniądze zostały podzielone na wsparcie różnego typu przedsięwzięć realizowanych przez organizacje pożytku publicznego. Na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski konkurs wpłynęły 83 oferty, z czego 71 zakwalifikowano do oceny merytorycznej (pozostałe odpadły z przyczyn formalnych).

Pieniądze, w kwotach od 1,5 do 5 tys. zł, zostały przeznaczone na wsparcie 52 przedsięwzięć, m.in. na edukację regionalną w ramach projektu „Tu mieszkam i żyję – świętokrzyskie – moje miejsce na ziemi”, który realizować będzie Stowarzyszenie „Nadzieja Rodzinie”, organizację przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Społecznego i Gospodarczego Modliszewice wojewódzkiego konkursu „Perełki świętokrzyskie” czy zaplanowany przez Chorągiew Kielecką ZHP projekt „Bezpieczne stadiony – przyjazny kibic”.

Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego przeznaczone są także na dofinansowanie letniego wypoczynku dzieci i młodzieży - na ten cel przeznaczono 36 tys. zł. Pieniądze te wesprą m. in. organizowaną przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Zbrza” „Letnią Akademię Rozwoju”  czy kolonie letnie organizowane przez Caritas Diecezji Sandomierskiej.     
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.