PARTNER PORTALU
  • BGK

Na lekcji z żywą pszczołą

  • wer/mat.pras.    4 listopada 2011 - 20:14
Na lekcji z żywą pszczołą

''Lecznicze właściwości jadu pszczelego'', ''pszczoła jako czynnik ochrony środowiska przyrodniczego'', ''czym pszczelarz dokarmia pszczoły'' - to tylko niektóre tematy zajęć zorganizowanych przez Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze.
Udział wzięli w nich uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów na terenie powiatów: jeleniogórskiego, lwóweckiego, lubańskiego, kamiennogórskiego oraz w gminach Bolków i Świerzawa.

Spotkania to część edukacyjnego programu RZP pn. "XII Międzynarodowe Warsztaty Pszczelarskie '2011" dofinansowanego przez wojewódzki fundusz ochrony środowiska we Wrocławiu (zabierz głos/oceń prezydenta). Program jest realizowany od września do końca listopada br.

Jednym z jego celów jest popularyzacja pszczelarstwa i ochrona pszczoły jako czynnika ochrony środowiska przyrodniczego. Ma także podnieść świadomość ekologiczną społeczeństwa w zakresie ochrony bioróżnorodności ekosystemów leśnych i łąkowych.

Atrakcją były zajęcia z pokazem żywej pszczoły w pasiece szkoleniowej RZP dla przedszkolaków z terenu Jeleniej Góry (zabierz głos/oceń prezydenta).

Dzieci, pod okiem wykwalifikowanych pszczelarzy, podglądały królową pszczół podczas jej pracy i poznawały wyposażenie ula. Na początku września został zorganizowany Festyn Pszczelarski w Jeleniej Górze. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Fenomen, 2011-11-04 22:57:06

    Jak najbardziej taki rodzaj edukacji jest wskazany. Nie ma to jak spotkanie oko w oko z naturą, a nie tylko czytanie o niej. Nawet jeśli ktoś ma bujną wyobraźnię, to istnieją cuda natury, które wykraczają poza jej ramy i dopiero bezpośrednie spotkanie z nią pozwala to ogarnąć. Pomysł trafiony!...  rozwiń