PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Mazurach co dziesiąty gimbus felerny

  • PAP    15 września 2010 - 15:58

Średnio co dziesiąty z kontrolowanych w tym roku szkolnym autobusów do przewozu dzieci miał poważne usterki techniczne - poinformował Dawid Stefański z warmińsko-mazurskiej policji.
Od początku roku szkolnego policja z Warmii i Mazur skontrolowała blisko 250 autobusów przewożących uczniów. "Wynikiem tych kontroli było zatrzymanie 23 dowodów rejestracyjnych za nieprawidłowy stan techniczny pojazdów i ukaranie 11 kierowców mandatami" - podał Stefański.

Najczęstsze uchybienia to niesprawny układ hamulcowy i kierowniczy, brak oświetlenia i opony ze startymi bieżnikami. Jeden z zatrzymanych gimbusów miał uszkodzoną przednią szybę. Zdarzały się także pojazdy bez wymaganych tabliczek informujących o przewozie dzieci.

Mimo to w ocenie policji stan techniczny gimbusów na Warmii i Mazurach z roku na rok jest coraz lepszy.

Kontrole przeprowadzono od 1 września w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Policjanci, strażnicy miejscy, żandarmi i pogranicznicy nadzorowali drogi w okolicach szkół. Ukarali mandatami 1870 kierowców i pieszych, 64 wnioski skierowali do sądu.

W ubiegłym roku w województwie warmińsko-mazurskim doszło do 187 wypadków drogowych z udziałem dzieci - sześcioro zginęło, a 195 zostało rannych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.