PARTNER PORTALU
  • BGK

Na naukę przed maturą każda pora dobra

  • PAP    15 kwietnia 2013 - 17:35
Na naukę przed maturą każda pora dobra

Cykl spotkań przygotowujących uczniów szkół ponadgimnazjalnych do egzaminu maturalnego rozpoczyna się w województwie śląskim. Zajęcia będą się odbywać od godzin popołudniowych do północy w trzech miastach: Katowicach, Chorzowie i Sosnowcu.
Nocne Powtórki Maturalne są organizowane przez Uniwersytet Śląski Maturzystów, który działa przy Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jak poinformowano na poniedziałkowej konferencji prasowej celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów i nauczycieli "do wychodzenia poza znane rozwiązania edukacyjne, do eksperymentowania z formą, wykorzystywania nowych metod i narzędzi dydaktycznych".

"Pomysł zrodził się w grudniu ubiegłego roku. W ramach projektu zorganizujemy trzy spotkania. Pierwsze odbędzie się w Katowicach (we wtorek ) i obejmie zakres języka polskiego i matematyki, kolejne - z matematyki, chemii i biologii - przeprowadzimy w Chorzowie, a na wydziale filologicznym w Sosnowcu zorganizujemy powtórkę z języka angielskiego. Poza powtórkami, bazując na raportach Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, będziemy chcieli pokazać maturzystom, jakie błędy są najczęściej popełniane na egzaminach" - powiedziała koordynatorka Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów Dominika Hofman.

Uczniowie będą mogli także wziąć udział w wykładzie interaktywnym, poznają ciekawe sposoby tworzenia prezentacji i zapamiętywania (notowanie za pomocą tzw. map myśli), dowiedzą się, na czym polega korzystanie z platform e-learningowych.

Nauczanie będzie się odbywało od późnych godzin popołudniowych do północy. Poprowadzą je wykładowcy Uniwersytetu Śląskiego oraz trenerzy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów. Udział w powtórkach weźmie ok. 130 uczniów.

Minister edukacji Krystyna Szumilas, obecna na konferencji prasowej, dobrze oceniła inicjatywę uczelni. "W tej inicjatywie (...) cenne jest to, że uniwersytet włącza się w kształcenie maturzystów, że jest współpraca pomiędzy systemem szkolnictwa ogólnego i szkolnictwa wyższego" - powiedziała Szumilas.

Jej zdaniem, w ten sposób uniwersytet pokazuje, jak "w nowoczesny sposób" przygotować się do egzaminu maturalnego i efektywniej wykorzystać czas przed egzaminem maturalnym.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.