PARTNER PORTALU
  • BGK

Na Podkarpaciu powstaną nowe miejsca w żłobkach

  • PAP    3 maja 2013 - 11:11
Na Podkarpaciu powstaną nowe miejsca w żłobkach

Na Podkarpaciu powstanie prawie 200 nowych miejsc w żłobkach dzięki dotacjom z rządowego programu Maluch. Pieniądze otrzyma 12 gmin, a łączna kwota dofinansowania wyniesie ponad 5 mln zł - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś.
Do tej pory w ramach tego programu powstało w regionie ok. 500 miejsc w żłobkach.

W tegorocznej edycji programu Maluch, gminy mogły ubiegać się o dotację nie tylko na tworzenie nowych miejsc w żłobkach, ale także na funkcjonowanie miejsc już istniejących, powstałych w latach 2011-2012.

Jak zaznaczyła Oczoś, z tej ostatniej formy wsparcia skorzystał na Podkarpaciu m.in. samorząd Tarnobrzega, któremu przyznano ponad 800 tys. zł dotacji na funkcjonowanie miejskiego żłobka.

Jedna z wyższych dotacji została przyznana samorządowi Rzeszowa, który otrzyma 1,3 mln zł na budowę żłobka przy ul. bł. Karoliny i utworzenie 100 nowych miejsc.

Jak powiedział rzecznik rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, budynek przedszkola jest już gotowy. "Żłobek zostanie otwarty w wakacje; przeprowadziliśmy już nabór dzieci do tej placówki. Koszt jej powstania to ok. 3 mln zł" - dodał.

Ponad 1 mln zł ministerstwo przyznało również gminie Świlcza. Władze tego samorządu planują utworzyć żłobek w Trzcianie dla 55 maluchów.

Łączna kwota dotacji z programu Maluch dla 12 gmin z Podkarpacia, których wnioski zostały zaakceptowane, to ponad 5 mln zł. Dzięki dofinansowaniu w regionie powstanie 189 nowych miejsc w żłobkach.

Na realizację pierwszej tegorocznej edycji programu Maluch Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło prawie 51,5 mln zł. Zakwalifikowanych do dofinansowania zostało 260 wniosków z całego kraju.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.