PARTNER PORTALU
  • BGK

Nabór do inkubatora w Suwałkach

  • PAP    8 kwietnia 2011 - 14:16
Nabór do inkubatora w Suwałkach

Budowany za 67 mln zł Park Naukowo-Technologiczny Polska-Wschód w Suwałkach szuka firm z branży informatycznej, aby pomóc im we wdrożeniu innowacyjnych technologii.
Park właśnie ogłosił nabór partnerów do specjalnego inkubatora technologicznego. Jak poinformował w piątek PAP Stanisław Kurak z PNTP-W, w inkubatorze znajdzie się 20 mikrofirm, które otrzymają pomieszczenia biurowe i produkcyjne, laboratoria, dostęp do szerokopasmowego internetu, porad prawnych i możliwości aplikowania po unijne środki.

Kurak dodał, że inkubator zaproponuje przedsiębiorcom dużo niższe ceny najmu lokali. W czynszu będzie uwzględniony bezpłatny dostęp m.in. internetu i wszystkich pozostałych mediów.

„Przez najbliższy rok będziemy poszukiwali firm, które zaproponują prowadzenie działalności gospodarczej opartej o innowacyjne technologie, których nie ma na rynku lokalnym. Potem firmy te na specjalnych warunkach rozpoczną działalność w ramach inkubatora” – powiedział Kurak.

Park stawia głównie na przedsiębiorstwa z branży informatycznej. Firmy mają prowadzić działalność w budynku biurowym parku, ale niektóre będą mogły korzystać z hali procesów logistycznych o powierzchni 1000 m kw. i prowadzić tam produkcję.

Wybrane przedsiębiorstwa będą działać w inkubatorze „pod opieką” PNTP-W od 3 do 5 lat. Potem muszą się usamodzielnić. Na ich miejsce zostanie wybranych kolejnych 20 firm.

Obiekt parku o powierzchni blisko 8 tys. m kw. jest budowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Budowa siedziby, jej wyposażenie i obiektów przyległych ma kosztować 67 mln zł.

Inwestycja ma się zakończyć w sierpniu 2012 r. W obiekcie – oprócz siedziby parku – znajdzie się Centrum Energii Odnawialnej oraz Regionalna Platforma Multimedialna i Centrum Innowacji.

Park Naukowo-Technologiczny Polska Wschód powstał w 2004 r. Jego zadaniem jest stymulacja rozwoju ekonomicznego regionu. Do tej pory park pracował nad rozbudową infrastruktury technicznej m.in. na jego potrzeby zostało przygotowanych 8 ha gruntów.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.