Nadszarpnięta reputacja orlików

Samorządy nielegalnie wprowadzają opłaty za korzystanie z orlików oraz zamykają je trzy godziny przed czasem z braku pieniędzy dla animatorów.
Nadszarpnięta reputacja orlików

Na stosowany przez niektóre samorządy nielegalny proceder pobierania opłat za korzystanie z orlików zwrócił uwagę w interpelacji do minister sportu i turystyki poseł Kazimierz Moskal.

Czytaj też: Orliki pod restrykcyjną ochroną

Minister Joanna Mucha przyznała, że takie sytuacje są znane ministerstwu i zawsze po otrzymaniu takiej informacji resort interweniuje w danej jednostce samorządu terytorialnego, prosząc o przedstawienie wyjaśnień.

Czytaj też: Orliki są sukcesem samorządów

Według niej, biorąc po uwagę ilość (ponad 2000) oddanych do użytku obiektów „Moje boisko – Orlik 2012”, jest to znikomy odsetek.

– Wszelkie działania ministerstwa w tej kwestii oparte są na założeniach programowych i umowę o dofinansowanie, w której beneficjent zobowiązuje się do tego, że obiekt będzie działał na zasadach ogólnodostępności i bezpłatności, zobowiązując się również, że zapewni na ten cel niezbędne środki finansowe – tłumaczy Joanna Mucha.

Minister przypomniała, że nad przestrzeganiem tych zasad czuwa animator, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie orlika.

Czytaj też: Orliki będą miały ściany wspinaczkowe?

Tymczasem, według posła Kazimierza Moskala, kwestia animatorów także rzuca cień na reputację orlików.

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ciężko jest wytrzymać.tą marnotrawnom gospodarkie,co nie?

TEKO, 2012-06-11 17:57:51 odpowiedz

Czy to jest joanna od aniołów bo orliki powinne być przy kościele i tam kasa powinna iśc.

lech, 2012-06-11 13:33:29 odpowiedz

Oj te biedne orliki, ciągle coś z nimi nie tak, a one ciągle powstają

ok@, 2012-06-11 13:16:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE