PARTNER PORTALU
 • BGK

Nadszarpnięta reputacja orlików

 • GK    8 czerwca 2012 - 13:45
Nadszarpnięta reputacja orlików

Samorządy nielegalnie wprowadzają opłaty za korzystanie z orlików oraz zamykają je trzy godziny przed czasem z braku pieniędzy dla animatorów.
Na stosowany przez niektóre samorządy nielegalny proceder pobierania opłat za korzystanie z orlików zwrócił uwagę w interpelacji do minister sportu i turystyki poseł Kazimierz Moskal.

Czytaj też: Orliki pod restrykcyjną ochroną

Minister Joanna Mucha przyznała, że takie sytuacje są znane ministerstwu i zawsze po otrzymaniu takiej informacji resort interweniuje w danej jednostce samorządu terytorialnego, prosząc o przedstawienie wyjaśnień.

Czytaj też: Orliki są sukcesem samorządów

Według niej, biorąc po uwagę ilość (ponad 2000) oddanych do użytku obiektów „Moje boisko – Orlik 2012”, jest to znikomy odsetek.

– Wszelkie działania ministerstwa w tej kwestii oparte są na założeniach programowych i umowę o dofinansowanie, w której beneficjent zobowiązuje się do tego, że obiekt będzie działał na zasadach ogólnodostępności i bezpłatności, zobowiązując się również, że zapewni na ten cel niezbędne środki finansowe – tłumaczy Joanna Mucha.

Minister przypomniała, że nad przestrzeganiem tych zasad czuwa animator, który jest bezpośrednio odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie orlika.

Czytaj też: Orliki będą miały ściany wspinaczkowe?

Tymczasem, według posła Kazimierza Moskala, kwestia animatorów także rzuca cień na reputację orlików.

<!-- pagebreak //-->

– Boiska zamiast do godz. 21.00 czynne są jedynie do 18.00. Animatorzy mieli organizować zajęcia w godzinach od 15.00 do 21.00. Ministerstwo sportu nie przekazało pieniędzy na opłatę animatorów. Brak pieniędzy z ministerstwa sportu skrócił o połowę, czyli do godz. 18.00, czas pracy na boiskach – stwierdził poseł Kazimierz Moskal.
REKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • TEKO, 2012-06-11 17:57:51

  Ciężko jest wytrzymać.tą marnotrawnom gospodarkie,co nie?
 • lech, 2012-06-11 13:33:29

  Czy to jest joanna od aniołów bo orliki powinne być przy kościele i tam kasa powinna iśc.
 • ok@, 2012-06-11 13:16:36

  Oj te biedne orliki, ciągle coś z nimi nie tak, a one ciągle powstają