PARTNER PORTALU
  • BGK

Nagrody za nazwy

  • BEZ    25 maja 2010 - 00:48

Czterech młodych bydgoszczan, którzy wygrali w konkursie na nazwy dla nowych obiektów inżynieryjnych, odebrało z rąk prezydenta Dombrowicza nagrody – bilety uprawniające do darmowych przejazdów komunikacją miejską przez cały rok.
Zwycięzców konkursu wyłoniło jury, w skład którego weszli przedstawiciele mediów, Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy, radni oraz przedstawiciele Urzędu Miasta.

– Chciałbym podziękować laureatom za udział w konkursie. Świadczy to o dużym zaangażowaniu w życie miasta. Zaproponowane przez Państwa nazwy już na stałe wpiszą się w życie miasta – mówił Konstanty Dombrowicz, prezydent Bydgoszczy.

Patrona dla przeprawy przez Brdę w ciągu ul. Spornej – Żeglugę Bydgoską – zaproponował Michał Dębski. Z kolei trasa drogowa, która połączy osiedle Leśne z Wzgórzem Wolności nazwana zostanie trasą Uniwersytecką. Zgłoszenie z taką nazwą nadesłała Ewelina Sadłowska. Most tramwajowy  w ciągu ul. Naruszewicza będzie nosił imię króla Władysława Jagiełły. Nazwę dla ostatniej z przepraw wymyślił Roman Szopiński, nagrodę odebrał jednak syn zwycięzcy – Daniel.

Z konkursu wyłączony został most w ciągu ul. Ogińskiego, który decyzją Rady Miasta został nazwany im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Spośród mieszkańców, którzy typowali nazwy dla tego obiektu wylosowano zwycięzcę – został nim Tomasz Omniczyński.
Aby wybrane przez komisję nazwy weszły w życie konieczna jest akceptacja Rady Miasta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.