PARTNER PORTALU
  • BGK

Najbliższe terminy dla subwencji oświatowej

  • GK    25 sierpnia 2011 - 08:45
Najbliższe terminy dla subwencji oświatowej

Ministerstwo Edukacji Narodowej przypomnia najbliższe terminy składania przez samorządy wniosków o zwiększenie subwencji oświatowej.
Zgodnie z ustalonymi na 2011 r. kryteriami podziału 0,6 proc. rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na wnioski o dotacje innych zadań o jednorazowym charakterze, nie uwzględnionych w części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2011, pozytywnie zaopiniowanych przez Zespół ds. Edukacji, Kultury i Sportu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego samorządy mają czas do 15 września.

Czytaj też: Gminy dostaną więcej pieniędzy na oświatę

Z puli wspomnianych zadań wyłączone są m.in. urlopy dla poratowania zdrowia, wydatki na nauczanie indywidualne, podwyżki wynagrodzeń oraz skutki awansu zawodowego nauczycieli.

Czytaj też: Samorządy protestują przeciw okrojonej subwencji oświatowej

O dofinansowanie w zakresie wyposażenia w sprzęt szkolny i pomoce dydaktyczne placówek oddanych do użytku w drugim i trzecim kwartale 2011 r. należy się postarać do 30 września 2011 r.

Czytaj też: MEN da subwencję przedszkolom?

Samorządy mogą też uzyskać pomoc w przypadkach losowych (szkody spowodowane przez ogień, uderzenie pioruna itp.). W przypadku zdarzeń losowych, które miały miejsce w okresie od 1 kwietnia do 31 sierpnia 2011 r. wnioski należy składać do 9 września 2011 r., a do 28 października 2011 r. gdy szkody powstały we wrześniu i październiku 2011 r.

14 października mija termin zgłaszania wniosków w II turze naboru na dofinansowanie z tytułu wzrostu zadań szkolnych i pozaszkolnych polegającego na wzroście liczby uczniów przeliczeniowych w związku ze zwiększeniem łącznej liczby uczniów w szkołach i placówkach prowadzonych przez samorządy w stosunku do danych przyjętych do naliczenia algorytmem części oświatowej subwencji ogólnej na 2011 r.

Również 14 października mija termin na wnioski o dofinansowanie kosztów związanych z wypłatą odpraw dla nauczycieli zwalnianych w trybie art. 20 Karty Nauczyciela a także nauczycieli przechodzących na emeryturę na podstawie art. 88 Karty

Wsparcie należy się też jednostkom, które poniosły straty w roku 2011 w obiektach oświatowych na skutek klęsk żywiołowych, np. powodzi lub huraganu. W tym wypadku wnioski będą rozpatrywane sukcesywnie – nieprzekraczalny termin ich składania to 28 października 2011 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.