PARTNER PORTALU
  • BGK

Najlepsze licea i technika

  • PAP/JL    31 maja 2016 - 07:29
Najlepsze licea i technika
Najlepiej przedmiotów ścisłych uczą w Polsce XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie i Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Fot. Pixabay.com

XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie zwyciężyło w rankingu STEM Perspektywy 2016 jako szkoła najlepiej kształcąca w zakresie matematyki, fizyki, chemii i informatyki
Na drugim miejscu w tegorocznym rankingu liceów jest Liceum Akademickie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, które w ubiegłym roku było na piątym miejscu. Na trzecim miejscu jest XIII LO w Szczecinie.

Na czwartym miejscu znalazło się LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu, na piątym – Publiczne LO Politechniki Łódzkiej, na szóstym – III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, na siódmym – LO nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, na ósmym – I LO im. Mikołaja Kopernika w Łodzi, na dziewiątym – V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, na dziesiątym – VI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

W rankingu techników zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na drugim miejscu jest Technikum Zawodowe nr 7 w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. gen. Józefa Kustronia w Nowym Sączu. Na trzecim uplasowało się Technikum w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu.

Czwarte jest Technikum Komunikacji w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu, piąte – Technikum Mechatroniczne nr 1 w Warszawie, szóste – Technikum nr 5 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie, siódme – Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie, ósme – Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach, dziewiąte – Technikum Elektroniczne w Zespole Szkół Elektronicznych im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy, dziesiąte – Technikum Zawodowe w Zespole Szkół nr 2 im. księcia Pawła Karola Sanguszki w Lubartowie.

W rankingu STEM (nazwa od angielskich słów: Science, Technology, Engineering, Mathematics, czyli nauka, technologia, inżynieria i matematyka), zarówno jeśli chodzi o licea, jak i o technika, uwzględniono te szkoły, w których maturę w maju 2015 r. zdawało minimum 12 maturzystów, a średnie wyniki szkoły z matematyki były nie mniejsze niż 0,75 średniej krajowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.