PARTNER PORTALU
  • BGK

Największa hala sportowa w powiecie otwarta

  • malopolskie.pl    7 marca 2011 - 08:31
Największa hala sportowa w powiecie otwarta

W Mszanie Dolnej (woj. małopolskie), po 21 miesiącach od rozpoczęcia budowy, została oddana do użytku nowa, pełnowymiarowa Miejska Hala Sportowa przy Zespole Szkół Miejskich nr 1.
W uroczystości samorząd regionalny reprezentowali: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Witold Latusek oraz radni województwa: Grzegorz Biedroń i Leszek Zegzda

W uroczystości uczestniczyli samorządowcy powiatu limanowskiego, sąsiednich gmin oraz miasta Mszana Dolna, dyrektorzy, nauczyciele oraz młodzież mszańskich szkół. Nie zabrakło także przedstawicieli Kuratorium Oświaty, służb mundurowych, projektantów oraz wykonawców.

Budowa pierwszej, pełnowymiarowej hali w powiecie limanowskim rozpoczęła się 26 maja 2009 roku. Koszt całkowity zadania wyniósł blisko 8,2 mln zł, w tym w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego samorząd Mszany Dolnej pozyskał 2,4 mln zł, a z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej 1,5 mln zł. Ponad 4 mln złotych, to wkład z własnych środków miasta.

Miejska Hala Sportowa w Mszanie Dolnej to pełnowymiarowy obiekt z boiskiem o wymiarach 44 m x 24 m, dwupoziomową widownią dla prawie 300 widzów, szatnie, łazienki (także dla niepełnosprawnych) i natryski, sale fitness oraz pomieszczenia na sprzęt i gabinet dla nauczycieli.

Rozmiar hali i dwie duże salki fitness, pozwolą na prowadzenie równolegle aż 5 lekcji wychowania fizycznego w obiekcie i kolejnych zajęć na starej sali gimnastycznej. Pomiędzy nową halą i szkołą powstało boisko z poliuretanową nawierzchnią, bramkami do piłki ręcznej, koszami i boiskiem do piłki siatkowej. Przy hali wybudowano parkingi i drogi dojazdowe.

Hala sportowa w Mszanie Dolnej jest największym tego typu obiektem na terenie powiatu limanowskiego, co pozwoli na rozgrywanie tam meczy rangi międzynarodowej.

W trakcie uroczystego otwarcia odbył się inauguracyjny mecz koszykówki, w którym zmierzyli się uczniowie miejskich szkół gimnazjalnych (nr 1 i 2). Zawodnicy sekcji taekwondo klubu KS Turbacz Mszana Dolna zaprezentowali swoje umiejętności, a na zakończenie wystąpili tancerze z klubu Prestige działającego przy Miejskich Ośrodku Kultury w Mszanie Dolnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.