PARTNER PORTALU
  • BGK

Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Rosji

  • AT    26 maja 2012 - 15:00
Najzdolniejsi gimnazjaliści pojadą do Rosji

W poniedziałek (28 maja) wicemarszałek Radosław Mołoń wręczy nagrody laureatom i finalistom konkursu wiedzy o Rosji „Białe Noce”. 18 najzdolniejszych gimnazjalistów z Dolnego Śląska, pojedzie na kilkanaście dni do Rosji.
Uroczysta gala rozpocznie się o godz.10.00 w Muzeum Narodowym we Wrocławiu.

Konkurs historyczny wiedzy o Rosji „Białe Noce” został zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego (UMWD) oraz Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu już po raz czwarty.

Organizatorzy stawiają sobie za cel przede wszystkim zainteresowanie dolnośląskich gimnazjalistów kulturą i historią Rosji.

Jak donosi UMWD warto dodać, że na terenie partnerskiego regionu Dolnego Śląska - Obwodu Leningradzkiego Administracja Gubernatora przy wsparciu Konsulatu RP zorganizowała podobny konkurs wiedzy o Polsce wśród uczniów szkół podstawowych.

Komisja wyłoniła dwudziestu laureatów, którzy w nagrodę, w lipcu bieżącego roku odwiedzą Dolny Śląsk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • mysza, 2012-05-27 16:35:39

    wspaniała inicjatywa, która przybliża młodzieży polskiej piękną i ważną kulturę Rosji, a Rosjanom - naszą; dzięki takim konkursom i wymianie młodzieży jest szansa na to, że oba narody zbliżą się do siebie i będą współegzystowac bez niepotrzebnych animozji politycznych