PARTNER PORTALU
  • BGK

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Pieniądze dla 22 gmin z woj. lubuskiego

  • KDS    3 marca 2018 - 08:38
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa. Pieniądze dla 22 gmin z woj. lubuskiego
Wysokość dotacji wynosi od 2 480 zł do 12 tys. zł, w zależności od ilości uczniów uczęszczających do danej szkoły. (fot.pixabay.com)

Dwadzieścia dwie gminy z województwa lubuskiego otrzymały dofinansowanie w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Wysokość dotacji wynosi od 2 480 zł do 12 tys. zł, w zależności od ilości uczniów uczęszczających do danej szkoły. Łączna wysokość dotacji przyznanej przez Wojewodę Lubuskiego wynosi ponad 695 tys. zł. Gminy, które ją otrzymają prowadzą w sumie 69 szkół. 

Pełna lista wniosków rekomendowanych do dofinansowanie w 2018 roku w multimediach. 

Zgodnie z zapisami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2016 – 2020, organ prowadzący może otrzymać jednokrotne wsparcie finansowe w odniesieniu do poszczególnych szkół. W przypadku nieuzyskania przez organ prowadzący w danym roku wsparcia finansowego w odniesieniu do danej szkoły, organ ten może ponownie złożyć wniosek w latach następnych, w odniesieniu do szkoły która nie uzyskała wsparcia.

Do 31 października dyrektor szkoły lub dyrektor biblioteki pedagogicznej składa do organu prowadzącego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego na 2019 rok, natomiast do dnia 20 listopada organ prowadzący występuje z odpowiednim wnioskiem do Wojewody.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


Multimedia

×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.