PARTNER PORTALU
  • BGK

"Nasz elementarz": Decyzja MEN ucieszyła wydawców podręczników

  • bad    16 stycznia 2017 - 11:15
"Nasz elementarz": Decyzja MEN ucieszyła wydawców podręczników
"Nasz elementarz" zostanie wycofany ze szkół. Fot. MEN

- „Nasz Elementarz” był źle przygotowany i słaby merytoryczne. Sytuacja wraca więc do normy – mówi o rezygnacji MEN z bezpłatnego podręcznika Jarosław Matuszewski, przewodniczący sekcji wydawców edukacyjnych Polskiej Izby Książki.
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska zmieniła zdanie na temat „Naszego Elementarza”, wprowadzonego przez rząd PO-PSL bezpłatnego podręcznika. We wrześniu elementarz zniknie w pierwszych klasach, kolejne roczniki będą wycofywane stopniowo. „Nasz Elementarz" zastąpią dotowane przez Ministerstwo Edukacji podręczniki dostępne na rynku.

Opracowanie i wydrukowanie „Naszego elementarza” kosztowało ponad 60 mln złotych.

Krok ten ucieszył wydawców podręczników.

- Decyzja minister Anny Zalewskiej o rezygnacji z rządowego podręcznika to krok, na który czekaliśmy od trzech lat. „Nasz Elementarz” był źle przygotowany i merytoryczne słaby. Sytuacja wraca więc do normy: nauczyciele w klasach 1-3 odzyskują możliwość swobodnego wyboru pomocy edukacyjnych, a dzieci – porządnie napisane, wysokiej jakości materiały – mówi Jarosław Matuszewski, Przewodniczący Sekcji Wydawców Edukacyjnych Polskiej Izby Książki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.