PARTNER PORTALU
  • BGK

Nauczą kierowców angielskiego

  • PAP    13 października 2010 - 17:21

Ponad tysiąc pracowników Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu przejdzie szkolenia, które pomogą przy obsłudze mistrzostw EURO 2012 we Wrocławiu.
Kierowcy i motorniczowie nauczą się języka angielskiego i zasad udzielania pierwszej pomocy.
Jak poinformował PAP w środę rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji we Wrocławiu (MPK) Janusz Krzeszowski, szkolenia odbędą się w ramach projektu UE "Dbamy o bezpieczeństwo Euroklienta".

"Unia dała ponad 1,3 mln zł z programu operacyjnego Kapitał Ludzki na szkolenia dla ponad tysiąca osób. To - według oceny specjalistów z Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy - jeden z największych tego typu projektów w regionie" - powiedział rzecznik.

Prezes zarządu MPK we Wrocławiu Witold Turzański uważa, że po tych szkoleniach pracownicy będą mogli swobodniej porozumiewać się z zagranicznymi turystami, a także skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia publicznego. "Dzięki temu projektowi poziom bezpieczeństwa setek tysięcy pasażerów wzrośnie" - ocenił.

Projekt zakłada gruntowne przeszkolenie 500 osób z ratownictwa medycznego, 400 z języka angielskiego i 250 z radzenia sobie ze stresem. Zajęcia będą prowadzone przez specjalistów przy pomocy nowoczesnych narzędzi dydaktycznych.

"Na listy już zapisują się pierwsi chętni, zainteresowanie szkoleniami wśród pracowników MPK jest naprawdę ogromne" - powiedział rzecznik przedsiębiorstwa. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.